1.FK Příbram –Hr. Králové
1:0 (0:0)

Domácí, v jejichž dresu nastoupila od začátku i nová akvizice z Bohemians útočník Ibe, začali lépe a jejich úvodní aktivita přinesla i velkou šanci Borka. Z dobré pozice však hlavičkoval vedle. Naopak hosté se dlouho nemohli dostat do hry a prakticky vůbec neohrozili Hrušku.

Poprvé se domácí brankář zahřál až ve 30. minutě, kdy se vyznamenal proti Kasálkově tvrdé ráně ze šestnáctky.

Chvíli nato se od půlící čáry sám řítil na Lindra příbramský kapitán Huňa, ale zakončení mu nevyšlo.

Po přestávce se jako první probil do šance hradecký Pilař, i s jeho pokusem si ale Hruška poradil. Po hodině hry převzali iniciativu opět domácí a vytvořili si tlak. To už byl na hřišti i druhý „nováček“ v domácích řadách Macek.

V 66. minutě se dostal k zakončení i stoper Štochl, ale hradecký brankář jeho střelu vyrazil parádně na roh.

Když už to vypadalo, že ani ve čtvrtém letošním domácím zápase Příbramští branku nevstřelí, prodloužili hosté při bránění nechtěně centr na střídajícího Wágnera, který pět minut po svém příchodu na hřiště sám před Lindrem nezaváhal – 1:0.

V závěru už Příbram vítězství uhlídala. Po 492 minutách ukončila čekání na gól a naopak brankář Hruška vychytal potřetí čisté konto a nedostal branku už 228 minut v řadě.

„Nemohli jsme si dovolit otevřít hru, protože Hradec je v ofenzivě velice silný a ztrestal by nás. Museli jsme být obezřetní a trpěliví. Hradec jsme vlastně nepustili do pořádné šance a v závěru po vystřídání jsme zlomili utkání na svoji stranu,“ pochvaloval si domácí trenér Hřídel, který nezapomněl pochválit ani nového útočníka Stanleyho Ibeho. „Společně s Frantou Kopačem jsme přemýšleli, čím bychom naši ofenzivu zkvalitnili. Myslím, že Stanley je správná volba. Jsem rád, že ho máme. Možná jsme tím dnes soupeře trochu překvapili,“ řekl Hřídel.

Hradecký kouč Václav Kotal byl nespokojený hlavně s ofenzivním představením svého týmu. „Hodně těžko se mi to utkání hodnotí. V závěru jsme poslali na hřiště všechny útočníky, co máme k dispozici, přesto jsme nedokázali skórovat. Vzhledem k tomu, že jsme nebyli schopni si vypracovat kloudnou situaci a naše hra končila 40 metrů před pokutovým územím, jsme zaslouženě prohráli,“ připustil Kotal.

Mrzelo ho, že se jeho svěřenci v závěru nevyvarovali osudného zaváhání. „Soupeř čekal na naši chybu, která přišla. Několik předešlých utkání jsme se jich dokázali vyvarovat, ale dneska nás soupeř bohužel potrestal,“ dodal Kotal.

Branka: 81. Wágner. Rozhodčí: Adam – Košec, Štěrba. ŽK: Pleško, Borek, Macek – Kasálek, Wozniak. Diváci: 2823.

Příbram: Hruška – Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek – Klesa (76. Wágner), Borek (55. Macek), Tarczal, Pleško – Ibe (88. Videgla), Huňa. Trenér: Hřídel.
Hr. Králové: Lindr – Wozniak, Chleboun, Kasálek – Rezek (73. Černý), Fischer, Janoušek, Poděbradský (85. Hájovský) – Kocourek (68. Tomašák), Dvořák, Pilař. Trenér: Kotal.