Fotbalisté 1.FK mohou litovat promarněného poločasu

Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - V televizní dohrávce 21. kola Gambrinus ligynezvládli příbramští fotbalisté v Hradci Králové úvodní poločas, v němž dostali dva góly. Po změně stran sice brzy snížili, ale vyrovnat už nedokázali.

21.3.2011

"Votroci" porazili Příbram 2:1 a posunuli se tak na desátou příčku v tabulce Gambrinus ligy.Foto: DENÍK/ David Taneček

Hr. Králové – Příbram
2:1 (2:0)

Domácí byli od začátkujasně lepší. Pustili se donáporu aPříbram jednoznačně převyšovali v kombinaci i nebezpečnosti.

Zaslouženě tak šli už ve 14. minutě do vedení, kdyžprošel ze strany Poděbradský, na hranici šestnáctky přenechal míč Fischerovi, a ten jej umístil svoustřelou k tyči - 1:0.

Hradec byl i dál nápaditější, pár šancí však zahodil. Pávek trefil břevno, pokusy Klapky, Černého a Kasálka lapil brankář Hruška. Přesto se ještě do přestávky domácí znovu prosadili.

Dvořák sklepl šikovně patičkou míč nabíhajícímu Klapkovi aten vstřelil parádní gól - 2:0.

Příbram byla v úvodní části neškodná. Do domácí šestnáctky se dostalajen dvakrát,největší šanci byla nepřesná hlavička Nohýnka.

Poločasová přestávka nalila hostům novou chuť do hry. Pomohlo tomu i střídání Pilíka za Koukala,který pošesti minutách na hřištidorazil do sítě Tarczalovu střelu odraženou od břevna - 2:1.

Příbram hradeckou kombinaci narušovala mnohem živějším pohybem a výrazně zvýšenou agresivitou. Východočechům trvalo přibližně dvacet minut, než na tuto hru přistoupili a vyrovnali se jí.

Pak se hrál velmi slušný a svižný fotbal. Příbram se snažila o vyrovnání, jenže větší šance si vytvořil domácí celek – jmenovitě střídající Rezek. Nejprve se šikovným manévrem dostal do stoprocentní šance, střelu mířící do horní poloviny branky Hruška rukou vyrazil. Podruhé pálil Rezek ze strany do středu branky.

Příbramští mohli srovnat po průniku Papšyse, ale M. Štochl na ostrý centr nedosáhl. Poslední šanci pak měli v 90. minutě, Klesa však moment k zakončení prováhal. Navíc zezadu podrazil Pokorného a byl vyloučen. Chvíli nato rozhodčí zápas ukončil.

,,Do zápasu jsme vstoupili, jak jsme si řekli. Soupeře jsme dostali pod tlak a převahu dvakrát brankově zúročili. O poločase jsem hráče upozorňoval, že v obranné fázi musíme i nadále hrát důsledně, ale soupeř se kontaktním gólem dokázal dostat do zápasu. Od té doby bylo utkání dramatické. Tři body ale zůstaly doma zaslouženě,“ pravil viditelně spokojený Václav Kotal.

Jeho protějšek Roman Nádvorník o přestávce zřejmě v kabině pořádně řádil. Druhých pětačtyřicet minut odehráli jeho svěřenci jako vyměnění. ,,První poločas jsme zaspali. Z toho jsem zklamaný. Přesto jsme to nezabalili. Dvougólový náskok soupeře se nám však dotáhnout nepovedlo, Nadějné situace jsme si vytvořili, ale nedotáhli je do úspěšného konce,“ řekl příbramský kouč.

Branky: 14. Fischer, 37. Klapka – 51. Koukal. Rozhodčí: Makovička – Lhoták, Urban. ŽK: Dvořák – Nohýnek. ČK: 89. Klesa (Příbram). Diváci: 5454.

Hr. Králové: Lindr – Pávek, Chleboun, Kasálek – Fischer, Hochmeister (85. Pokorný), Klapka, Poděbradský – Pilař (80. Mišinský), Dvořák, Černý (59. Rezek). Trenér: Kotal.

Příbram:Hruška – Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško – Klesa, Tarczal, Videgla (76. Wágner), P. Pilík (65. Papšys) – Jurdík (46. Koukal), M. Štochl. Trenér: Nádvorník.

21.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Střední Čechy – O lokality ve středních Čechách se nyní více zajímají členové týmů americké centrály softwarového gigantu Microsoft.

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.