„Byli jsme tam pozváni jako součást delegace města Příbram v rámci spolupráce partnerských měst,“ vysvětlil vedoucí družstva příbramských minižáků Michal Pohořálek, jak se s družstvem dostal na zahraniční klání.

V konkurenci šesti týmů nakonec vybojovali desetiletí kluci z Příbrami druhé místo, když remizovali s Mezzocoronou 1:1, prohráli s Chievo Verona 0:1, porazili Fidenzu 2:0 a pořádající Ladrense 7:0.

„Měli jsme trošku smůlu, když jsme s Mezzocoronou dostali gól v poslední vteřině a s Veronou v poslední minutě,“ litoval nepovedených závěrů dvou zápasů Michal Pohořálek.

Turnaj byl jen jednou z mnoha akcí, které příbramská delegace v Itálii absolvovala.

Celé dopoledne patřilo výletu do hor a tamního muzea, odpoledne prohlídka města a až v pozdních hodinách se hrál fotbal. „Vyhlášení výsledků proběhlo kolem půl desáté večer. Do postele jsme kluky dostali až před půlnocí. Ale stálo to za to a chtěli bychom městu Příbram poděkovat za to, že nám dalo možnost se celé akce zúčastnit,“ poděkoval na závěr Michal Pohořálek.

Druhé místo v Itálii vybojovali: Martin Chmel, Lukáš Ric, Miroslav Obdržal, Petr Ženíšek, Tomáš Vondrák, Matěj Slunečko, Ondřej Bělohlávek, Michal Pohořálek, Tadeáš Peterka, Lukáš Schöbel, Michael Leitner, Martin Pazderník a David Pecka. Trenér: Jan Jendruščák. Vedoucí: Petr Ženíšek a Michal Pohořálek.