1.FK Příbram - Liberec 1:2 (0:1)

Zápas začali aktivněji domácí. Během první čtvrthodiny ovládli střed hřiště a častěji se tlačili k zakončení. Jenomže první úspěšná rána přišla nečekaně na druhé straně. V 19. minutě rozkmital své nohy Frejlach, dostal přesně načasovanou přihrávku do uličky za obranu a podél vybíhajícího gólmana Krbečka poslal hosty do vedení.

Příbramští byli gólem zjevně zaskočeni a v dalších minutách tak až trestuhodně přestali hrát. Potrestat je mohl ve 30. minutě Dočkal, když se dostal až ke střele z bezprostřední blízkosti Krbečka, ale v poslední chvíli mu do rány skočil J. Štochl.

Do druhé půle skočil za De Oliveiru, který si odnesl z první části několik šrámů, na hřiště M. Štochl. A po deseti minutách mohl vyrovnat, když si zpracoval míč na šestnáctce, ale než vystřelil, upálili mu jej hosté.

Srovnání skóre si tak vzal na starosti mladíček Mišun. Oklamal jednoho soupeře, mezi další dva udělal tři rychlé kroky a z uctivých dvaceti metrů poslal míč poprvé v životě do prvoligové sítě - 1:1.

Jenomže euforie nevydržela u Litavky ani pět minut. Dočkal u postranní čáry utekl svému strážci, nacentroval ostře před Krbečka, kde Nezmar doklepl míč do odkryté branky - 1:2.

Chvíli nato musel hřiště s bolestivou grimasou opustit i do té doby nejlepší hráč domácích Mišun.

V závěru se dostali Příbramáci do několika slibných šancí, Oguz Han dokonce po jedné z nich trefil tyč, ale změna skóre už nepřišla. A to ani po třech brejcích hostů do zcela odkryté obrany 1.FK, kdy držel šance domácích Krbeček.

Branky: 64. Mišun - 19. Frejlach, 69. Nezmar. Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Pospíšil. ŽK: Borek - Kerić, Nezmar, Radzinevičius. Diváci: 4202.

Příbram: Krbeček - Mišun (77. Pilík), Nohýnek, J. Štochl, Plašil - Huňa, Nechvátal, Oguz Han, Tomašák (74. Hloušek) - De Oliveira (46. M. Štochl), Borek.
Liberec: Hauzr - Vulin (84. Janů), Košťál, Holeňák, Polák (61. Radzinevičius) - Dočkal, Frejlach, Bílek, Kerić - Nezmar, Dort (63. Dittrich).

Ve středu hraje 1.FK Příbram utkání Poháru ČMFS v Sezimově Ústí. V dalším ligovém kole se představí po reprezentační přestávce 14. září opět doma. Tentokrát přivítá Viktorii Plzeň.