Ml. Boleslav - Příbram 2:0 (1:0)

Od úvodních minut se čekal boleslavský nápor, ten se však nekonal. „Trvalo nám, než jsme se v tom vedru rozehráli,“ řekl po zápase boleslavský Jan Rajnoch. Naopak Příbram, od které se čekala urputná defenziva si s nejlépe útočnícím mužstvem soutěže v ničem nezadala. A mohla jít dokonce do vedení. Po dlouhém nákopu Vorel pouze míč vyrazil vedle sebe, ale dorážející Plašil jenom těsně minul. Domácí útočné duo Kulič – Pecka nebylo v první polovině úvodního poločasu příliš vidět, a tak se Krbečka zaměstnávali hlavně boleslavští obránci. Ve dvou slibných akcích se nejprve ocitl Rajnoch, ale zblízka neuspěl. Pak se na výlet vydal ofenzivně laděný levý obránce Djalovič a jeho střela jenom prosvištěla okolo levé tyče příbramské branky.

Ve 37. minutě ale udeřilo. Do té doby spíše nenápadný domácí kapitán Marek Kulič vlétl do vápna, zpracoval si těžký míč od Táborského a nádhernou střelou za zadní tyč otevřel skóre zápasu. „Kulič opět ukázal jak je výjimečným hráčem. Stačila mu jedna šance a tu proměnil,“ vyseknul boleslavskému kapitánovi poklonu kouč Příbrami Karol Marko.

Příbram ještě mohla odpovědět ze standardky, ale Plašil mířil nad břevno.

Také vzhledem k úmornému vedru tempo hry ve druhé pětačtyřiceti­minutovce trochu upadlo. Na velké vedro doplatil i boleslavský stoper Adrian Rolko, jenž z důvodu nevolnosti po prvním poločase přenechal místo na hřišti Tomášovi Janíčkovi. Boleslav hrála takříkajíc na jistotu a nikam se nehnala, na druhé straně Příbramským nic nedovolila. „Boleslav nám ukázala, jak hraje za stavu 1:0 vyspělé mužstvo,“ komentoval Marko. Domácí trenér Dušan Uhrin byl s výkonem ve druhém poločase spokojen: „Změnili jsme trochu styl hry a to nám přineslo ovoce.“

Největší parádu si ale domácí nechali na samotný závěr zápasu. V 88. minutě nejprve prchnul hostující obraně štírek Chramosta, stoper Štochl jej podržel rukama a sudí Kovařík tasil červenou kartu. K míči se postavil nezvyklý exekutor standardek Jan Rajnoch a zakroutil míč do šibenice. „Při působení v Chotěbuzi jsem měl na podobné kraviny čas, a tak jsem trénoval přímáky. Trenér mi pořád nevěřil, ale dnes jsem s k tomu prostě postavil a trefil jsem, přesně jak jsem chtěl. Byl to můj první gól z přímáku v životě,“ usmíval se po zápase Rajnoch. Boleslav mohla ještě přidat třetí gól, ale Chramostovi jeho parádička před Krbečkem nevyšla.

Branky: 37. Kulič, 89. Rajnoch. Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Jiřík. ŽK: Rolko, Fikru – J. Štochl, Klesa, Tarczal, Pilík. ČK: 88. Štochl. Diváci: 4285.

Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, J. Štochl, Pleško - Klesa (61. Pilík), Tarczal, Rodrigues, Fantiš (72. Dort)- Huňa, Cafú (79. Šmejkal).

Karol Marko, trenér Příbrami: Měli jsme obavy z Mladé Boleslavi, protože víme, jak je to kvalitní tým. První poločas byl určitě zajímavý i z naší strany, kde jsme měli tři dobré příležitosti. Pak se ale ukázalo jakým hráčem je Marek Kulič a stačí mu jediná šance ke vstřelení gólu. Ve druhé půlce domácí hráli zezadu velmi rozumně a prokázali, jak vyspělým mužstvem jsou.

Dušan Uhrin, trenér Mladé Boleslavi: Byl to těžký zápas, protože Příbram nehrála vůbec špatně, hlavně v prvním poločase. První půle nebyla z naší strany dobrá, ale dali jsme branku. Druhý poločas jsme změnili styl hry, a to se nám vyplatilo. Velmi dobře zahráli Kulič a Djalovič. Navíc Tomáš Janíček perfektně nahradil Adriana Rolka. A také oba příchozí útočníci byli trvalou hrozbou.

V příštím kole hraje Příbram na domácím hřišti v neděli od 17 hodin proti Olomouci.