Příbram - Slovácko
0:1 (0:0)

Hledání úspěšného střelce nebylo ukončeno ani v domácím prostředí Adidas Arény. Ačkoliv se fotbalisté Příbrami tlačili od úvodního hvizdu do zakončení, míč do sítě soupeře nedostali.

Diváci tak viděli marné dobývání hostující svatyně, neboť fotbalisté Slovácka vyráželi ke steči jen sporadicky. „Přestože děláme pro úspěch v zakončení maximum, nedaří se nám dát gól ani z nejvyloženějších šancí,“ zhodnotil vcelku trefně na pozápasové konferenci domácí trenér Hřídel. Na mysli měl v tu chvíli určitě šanci mladíka Jurdíka, před nímž se otevřela prázdná branka, ale příbramský útočník míč netrefil.

O jediný gól zápasu se tedy postaral hostující Valenta, který si v 54. minutě posunul míč ke střele a propálil Hrušku. „Čekal jsem, že to tady nebude gólová přestřelka. Příbram má dobrý tým, proti kterému se těžko prosazovala Sparta a vyhrát tu nedokázala Olomouc. Nám se jedna akce podařila dohrát do gólu a v závěru jsme mohli vítězství ještě pojistit,“ hodnotil utkání trenér hostů Miroslav Soukup. Ten si pro změnu vzpomněl na situaci z nastaveného času, kdy se Fujerík řítil sám na Hrušku, ale pálil velmi slabě.

To bylo v době, kdy příbramský tým už vrhl vše do útoku a vzadu zůstával jen osamocený obránce. Ani z množství centrů do šestnáctky soupeře však 1.FK skórovat nedokázal. „Je to pro nás dost krutá porážka. Skoro bych chtěl říct, že nezasloužená, ale neřeknu to, protože pokud nedáme gól, vyhrát nemůžeme. Nezbývá mi tedy než pogratulovat soupeři a věřit, že se k nám Štěstěna vrátí,“ litoval Hřídel.

V příštím kole čeká příbramské fotbalisty cesta na hřiště vedoucího celku ligy Viktorie Plzeň.

Branka: 54. Valenta. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Lakomý. ŽK: Divíšek - Košút, Valenta, Švancara, Volešák, Kubáň.Diváci: 2016.

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek (58. Klesa) - Pleško, Tarczal, Borek, Divíšek - Huňa (65. Ibe), Wágner (70. Jurdík).
Slovácko: Filipko - Kubáň, Kuncl, Mezlík, Košút - Kordula, Valenta (56. Reinberk) Volešák - Švancara (87. Perůtka), Nestorovski (81. Szmek).