Slovácko - Příbram
2:0 (0:0)

Slovácko sice začalo hodně nervózně, ve 14. minutě ale mohlo jít do vedení. Fujerik si naběhl na krásný balon za obranu, přeloboval vyběhnuvšího Hrušku, jenže Příbram na brankové čáře zachránil Plašil. Hosté v Hradišti rozhodně nehráli žádného zanďoura a ve 20. minutě měl na hlavě tutovku Ricka. Po rohovém kopu ale poslal míč těsně nad břevno Matalyhovy brány.

Další dlouhé minuty se hra přestěhovala do středu hřiště. Kdyby se zápas hrál na ledové ploše, tak by rolba nemusela v útočných třetinách vůbec jezdit. Za zmínku stála snad jen Perůtkova střela z voleje, která proskákala dva metry vedle tyče příbramské brány, a Kordulova hlavička nad.

Do druhého poločasu poslal domácí trenér Soukup místo kapitána Valenty Ondřejku a jeho přítomnost byla na hřišti hned pořádně cítit. Nejprve se během pěti minut sám dostal k ohrožení branky, pak vysunul svého kolegu z útoku Švancaru, který špičkou kopačky přehodil Hrušku a rozjásal slovácké peklo – 1:0.

V 69. minutě domácím pořádně zatrnulo, když Tomáš Pilík rozvlnil síť Matalyhovy brány,ale jen tu boční. Hned vzápětí nechala obrana Slovácka bez povšimnutí Wágnera, který pálil těsně nad. Tlak Příbrami sílil, její hráči ovšem mířili jen do míst, kde stál připravený Matalyha.

Klid domácím přinesl až v nastaveném čase Tomáš Košút, který okamžitě po svém příchodu na hřiště vstřelil do prázdné brány druhou branku – 2:0.

„Hrálo se o šest bodů a my jsme si chtěli odvést minimálně jeden. Bohužel, bez gólů se nedá vyhrát,“ smutnil příbramský trenérRoman Nádvorník. Před utkáním došlo ke změně v jeho realizačním týmu, padáka dostal jeden z jeho asistentů. Nehrozí teď něco podobného i jemu? „To nevím, to se musíte zeptat vedení. Já si ale myslím, že po třech nezvládnutých zápasech se neodvolává, trenéři měli dostat větší prostor,“ dodal.

Branky: 53. Švancara, 90.+1 Košút. Rozhodčí: Paták – Tacina, Kovařík. ŽK: Urbánek, Kubáň, Matalyha – Tarczal, Videgla, T. Pilík. Diváci: 5458.

1. FC Slovácko: Matalyha – Kuncl, Kordula, Mezlík, Kubáň – Fujerik, Perůtka, J. Valenta (87. Starý), V. Valenta (46. Ondřejka), Urbánek – Švancara (90. Košút). Trenér: M. Soukup.

Příbram: Hruška – Plašil, Nohýnek, Ricka, Pleško – P. Pilík (66. Koukal), Videgla, Tarczal, T. Pilík – Huňa (85. Papšys), M. Štochl (60. Wágner). Trenér: R. Nádvorník.