Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Tepice - Fotbalisté 1.FK Příbram dokázali zvítězit ve 2. kole Gambrinus ligy na hřišti Teplic 2:1, když se o góly postarali oba útočníci. Jurdík a Huňa.

25.7.2010

FK Teplice x Příbram 1:2Foto: Deník/ Karel Pech

Teplice - Příbram
1:2 (0:2)

Fotbaloví odborníci si mohou hlavy ukroutit. Po rozlosování jim v úvodních pěti kolech přisoudili roli jasného outsidera. Jenomže před sezonou odepisovaný 1.FK Příbram má po dvou kolech Gambrinus ligy stejně bodů, jako její vedoucí celek! K bodu za remízu s Ostravou totiž v nedělipodvečer přidali svěřenci trenéra Hřídela další tři ze Stínadel.

Úvod zápasu patřil domácím fotbalistům, ale na pozornou defenzívu Příbrami, kterou z branky řídil Hruška, nevyzráli. O to větší šok byl, když ve 29. minutě dostal za obranu míč mladík Jurdík a podél vybíhajícího Slavíka zavěsil.

Příbram poté vyrovnala hru. Ještě před přestávkou navíc předvedla další pohlednou a brankovou akci. To Klesa centroval na Pleška, ten hlavou ještě vylepšil pozici Huňovi a příbramský kapitán do téměř odkryté branky zvýšil.

Do druhého poločasu už tedy měli hostující fotbalisté jasný úkol. Neinkasovat. A tomu přizpůsobili svou hru. Pozorně bránili a nechali domácí vymýšlet nové akce. S postupem času už Teplicím nezbývalo, než nakopávat dlouhé míče k brance Hrušky, který se zaskvěl parádním zákrokem proti Vachouškově střele k tyči.

Nakonec se Severočeši za aktivitu dočkali aspoň čestného úspěchu.

V 87. minutě se na hranici šestnáctky otočil střídající Mareš a poslal míč do šibenice. To už ale bylo ze strany domácích vše.

Po dvou kolech tak mají Teplice na svém kontě nula bodů, zatímco Příbram už čtyři.

Branky: 87. Mareš – 28. Jurdík, 39. Huňa. Rozhodčí: Mikel – Kordula, Lakomý. ŽK: Vondrášek, Došek, Stožický, Vachoušek – Huňa, Hruška. Diváci: 3950.

Teplice: Slavík – Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa – Ljevakovič, Matula (46. Verbíř), Vachoušek, Stožický – Mahmutovič (46. L. Došek), Vondrášek(74. Mareš). Trenér: Plíšek.

Příbram: Hruška – Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek – Klesa (89. Wágner), Videgla, Tarczal, Pleško – Jurdík (63. Borek), Huňa. Trenér: Hřídel.

Ve 3. kole hraje Příbram na svém hřišti v pondělí 2. srpna od 18 hodin proti Olomouci, která má po úvodních dvou kolech také čtyři body.

25.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchestrem divadla Semafor

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Vizualizace přestupního terminálu v Sedlčanech.

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou.