Dvě hodiny po poledni vyběhla dvacítka hráčů s trenéry Čuhelem a Rybou na umělku stadionu Na Litavce. Tím jim začalo nejvíce nenáviděné období roku - zimní příprava.

V černozelených barvách teplákových souprav nechyběl kanonýr a kapitán Daniel Huňa, uzdravující se Oguz Han Biyik, ani gólman Aleš Hruška. Ve výčtu jmen se naopak neobjevil Milan Mišůn, Mário Michalík, Radek Šindelář nebo Petr Tomašák. A také Michel Costa a Danilo De Oliveira, kteří přicestují z Brazílie později.

Na tradiční fotbálek po vánočních svátcích mohli fotbalisté hned zapomenout. Kondiční trenér Ryba si je po rozcvičení rozdělil do dvou skupinech, postavil na opačné strany hřiště a písknul. Pak už dva houfy prvoligistů s přestávkami téměř tři čtvrtě hodiny jen kroužily.

V závěrečné fázi úvodního tréninku si hráči vzali do dvojic malé míče a v různých obměnách nadhazování míče pilovali techniku a posilovali zároveň.

Přesně v půl čtvrté pak první tým 1.FK Příbram přenechal jedinou hratelnou plochu stadionu přicházejícím dorostencům.

V sobotu čeká příbramské hráče první herní test, když jedou k úvodnímu zápasu Tipsport ligy. Cestu za obhajobou loňského prvenství začnou od 13.30 hodin, kdy se v Edenu střetnou se Slavií Praha.

Program 1.FK Příbram
v Tipsport lize

SO 10. ledna: Slavia - Příbram (13.30)
ST 14. ledna: Plzeň - Příbram (14.00)
SO 17. ledna: Bohemians 1905 - Příbram (11.00)

"Na konci ledna bychom měli absolvovat soustředění na Kypru," prozradil marketingový ředitel klubu Petr Větrovský.