Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Příbram prohrála na Žižkově

Praha/ Fotbalisté 1.FK Příbram nezvládli duel 15. kola 1. Gambrinus ligy na půdě Viktorie Žižkov a prohráli.

23.11.2008

1. liga: Vikt. Žižkov - 1.FK Příbram (2:0). Domácí Vukadinović a příbramský Jakub Štochl.Foto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Žižkov - Příbram 2:0 (1:0)

Na těžkém zasněženém terénu se hosté za celý zápas nedostali nadostřel domácí branky a zaslouženě odjeli ze Žižkova bez bodů.

Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby trenér Morales nemusel už během prvního poločasu sáhnout ke dvěma vynuceným střídáním. Už v 11. minutě šel navíc ze hřiště kanonýr Huňa, který si odnesl zranění z předešlého souboje. O osmnáct minut později pak hřiště na nosítkách opustil stoper Nohýnek.

Žižkov šel za svou druhou výhrou v sezoně rychlou hrou, kterou táhl především Švancara. Ten také jako první pohnul skórem, když využil neuvěřitelné chyby Müllera a chladnokrevně proměnil samostatný nájezd na Slavíka - 1:0.

Ve druhé půli pokračovala snaha Příbramských o prolomení neprostupné obrany Viktorie, ale bez úspěchu. Zato na druhé straně protáhl Švancara roh na zadní tyč k nekrytému Kalodovi, a ten pojistil Žižkovu tři body.

Až v 77. minutě se trochu zahřál jinak zcela prokřehlý Bartalský, když na něj z otočky vystřelil Costa. Chvíli nato se hezky protáhl podél lajny Klesa, ale jeho centr obránci zblokovali.

Branky: 25. Švancara, 61. Kalod. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Hojsík. ŽK: Procházka, Vozábal, Stracený - De Oliveira, Mapanya. Diváci: 2420.

Příbram: Slavík - Mapanya, Müller, Nohýnek (29. J. Štochl), Pleško - Tomašák (58. Fantiš), Borek, Tarczal, Klesa - De Oliveira, Huňa (11. Costa).

V posledním letošním mistrovském zápase hostí 1.FK Příbram v neděli od 20 hodin Slavii Praha. Utkání půjde přímým přenosem na ČT4 Sport.

23.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.