„Hra to nebyla vůbec špatná, nové mladičké hráčky Hůlová a Drdošová odvedly na pozici záložníků velice dobrou práci. Nebály se jít do soubojů a v jejich hracím prostoru nebyly téměř žádné chyby,“ pochválila hráčky trenérka Renata Šmídová.

ABC Braník - Příbram
2:2 (2:1), pk 5:4

Domácí fotbalistky se dostaly do vedení v 6. minutě, kdy šikovná útočnice prošla až ke střele a trefila přesně – 1:0. Ve 34. minutě pak byla situace obdobná, ale s tím rozdílem, že si míč srazila do sítě gólmanka Gablovská – 2:0.

Před koncem první půle ještě stihly Příbramačky korigovat. Ve 42. minutě rozehrála Štěchová rohový kop a dobře postavená Dědinová nádherným gólem snížila – 2:1.

Během druhé poloviny se vystřídala na hřišti všechny hostující hráčky, takže v poslední půlhodině už hrála tradiční základní sestava.

V 60. minutě byla po faulu ve vápně na Machutovou nařízená penalta a Dědinová vyrovnala na 2:2.

V závěru už se domácí hráčky ubránily, a tak zápas dospěl k penaltovému rozstřelu. V něm Bráník zvítězil 5:4 a mohl se radovat z postupu do dalšího kola.

Příbramské fotbalistky budou v sezoně pokračovat už v sobotu, kdy jedou ke třetímu utkání 2. ligy do Hradištka.

Příbram: Gablovská - Pilíková, Karasová, Černá (Branžovská), Boukalová – Drdošová (Pilousková), Štěchová (I. Císařová), Dědinová, Hůlová (Smíšková) – Kočová, Chloupková (Machutová).