Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Fotbalistky po přestávce polevily, naštěstí nelitovaly

Příbram /FOTOGALERIE/- Areál Spartaku Příbram přivítal premiérově II. ligu žen. Příbramskéfotbalistky zdehostily soupeřky z Malé Skály. A byla to nakonec premiéra vítězná. I když těsná.

28.3.2011

2. liga žen: Příbram - Malá Skála (4:3).Foto: Jiří Kubík

Příbram - M. Skála
4:3 (4:1)

Začátek zápasu byl zcela v režii domácích. Na soupeřky se valil jeden útok za druhým, ale skórovat se Příbramačkám dlouhonedařilo. Smůlu v koncovce prolomila až Lenka Drdošová, kteráotevřela skóre - 1:0.

"Dívkám to však moc klidu nepřidalo, kupily nepřesné rozehrávky a bylyzbrklé v zakončení," komentoval chvíle po úvodním gólu jeden z příbramských trenérů Ivan Makoš. Přesto chtělyfotbalistky hrát a po přečíslení v šestnáctce si soupeřky vstřelily vlastní gól -2:0.

Ženy z Malé Skály hrozily především rychlými brejky. Jeden z nich Příbramačky neuhlídaly a inkasovaly kontaktní branku -2:1.

Naštěstí se do poločasu na druhé stranětrefily ještě Smíšková s Dědinovou, a tak 1.FK vedl 4:1.

"Po prvním poločase se zdálo být rozhodnuto. Opak však byl pravdou. Naše dívky přestaly kombinovat, vršily jednu herní chybu na druhou a toho využily soupeřky. Použily svoji jedinou zbraň -rychlý brejk," pokračoval v hodnocení Makoš. Hostující fotbalistky tedy dokázaly snížit na rozdíl jediné branky - 4:3.

A mohlo být ještě hůře. Pilousková však v poslední minutě samostatný nájezd parádně zlikvidovala a zachránila tak Příbrami velmi cennou výhru.

Branky Příbrami: Drdošová, vlastní, Smíšková, Dědinová. Rozhodčí: Šauflová.

Příbram: Pilousková – Štěchová, Branžovská, Karasová, Boukalová – Drdošová, V. Císařová, I. Císařová, Kočová – Smíšková, Dědinová.

Ostatní výsledky: St. Lysá – Rakovník 3:1, Postoloprty – Liberec 0:8, Karlovy Vary – Ml. Boleslav 2:6, Krupka – Hradištko 4:0.

28.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
Autorka fantasy literatury Michaela Burdová.
6

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Karsten Ayong debutoval v české reprezentaci

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc.

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Příbramsko – Okresní přebor nabídl stejně jako v minulém kole souboj o čelo tabulky. Opět se ho účastnil Milín, který tentokrát jako vedoucí tým tabulky zavítal na hřiště třetích Rosovic.

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.