Protože funkcionáři Milína rozhodli, že jejich A-tým nebude v příští sezoně hrát I. B třídu, otevřela se možnost postupu druhému celku Okresního přeboru mužů, což byly Dublovice. Ty možnosti využily a po třinácti letech, během nichž dokonce i jednu sezonu strávili ve III. třídě,tedy vrátí na své hřiště krajskou soutěž.

Ve středočeské I. B třídě se však uvolnilo ještě jedno místo díky posunům ve vyšších soutěžích, a i to bylo nabídnuto na Příbramsko. Daleké Dušníky, Jesenice, ani Nečín o postup zájem neměly.

Po krajské zkušenosti naopak trochu překvapivě sáhl Spartak Příbram B. Tým, který je účastníkem OP mužů v řadě od sezony 1993/94 (!) a letos se dostal do čela historické tabulky této soutěže, kterou sestavujeme od ročníku, kdy se začaly dávat tři body za vítězství, vyzkouší krajskou konkurenciznovupo 36 letech!! Naposledy ji hrál v sezoně1974/75.

Okresní přebor samozřejmě tím pádem rovněž musí být doplněn.Dodatečně se tedy postupové dveřeotevřou také dvěma týmům ze III. třídy a potažmoi zeIV. třídy. Výše by tedy měli hrát v příští sezoně Kovohutě, Malá Hraštice, Kňovicei Hvožďany.

Dodatečnou oslavu postupu mohou chystat také v Dalekých Dušníkách a Březnici. Tyto kluby kývly na nabídku vyzkoušet si v ročníku 2011/12 hrát v I. A třídě dorostenců.

Všechny změny by měla posvětit STK OFS Příbram, která zasedá v úterý 28. června.