Aleši, letošní sezonu jste začal v základní sestavě. Po sedmém kole se však do branky dostal Peter Bartalský a už vás do základní sestavy nepustil. Kde podle vás nastal zlom? Byl ten zásadní moment změna trenéra?

Je možné, že to bylo výměnou trenéra, ale hlavně tým neměl výsledky, a tak byl potřeba také nějaký nový impuls přímo na hřišti, zkusit něco změnit….a bohužel jsem to odnesl já.

Na Žižkově došlo letos k velkým změnám. Začal trenér Griga, po pěti kolech ho vystřídal pan Csaplár, ale po sedmi zápasech byl také odvolán a spolu s ním odešel také sportovní ředitel Pavel Kuka. Vedení si poté vybralo staronového kouče Zdeňka Ščasného. Jak na hráče působí takové změny?

Tohle prostě tak bývá a hráč s tím vůbec nic neudělá, když se vedení klubu rozhodne, že vymění trenéra, hráčovi nic jiného nezbývá než se s tím smířit a brát to jak to je.

Dají se tihle tři trenéři, kteří působili na Žižkově nějak porovnat? Měli něco společného, nebo byli úplně odlišní?

To se opravdu nedá takhle říct. Určitě byli odlišní, každý z nich měl svůj styl, ale abych je dokázal nějak teď charakterizovat, to opravdu ne.

Dá se říct, že se nyní vracíte na „místo činu“. Sezona, kterou jste tady strávil, vám vyšla. Byl jste oporou, velmi oblíbený u fanoušků. S jakými pocity přicházíte?

Vracím se do Příbrami s tím, že tady budu předvádět to, co jsem tady předváděl loňskou sezonu. Takže pocity mám určitě dobré.

V Příbrami nyní působí Lukáš Krbeček, který je o pouhý měsíc starší než vy a budete spolu soupeřit o místo gólmanské jedničky. Nebojíte se přílišné rivality?

Ne ne nebojím. My se s Lukášem známe již dlouho, prošli jsme spolu mládežnické reprezentace a nikdy mezi námi přehnaná rivalita nebyla, takže v tom problém určitě nebude.

Je nějaký moment, který vám utkvěl v paměti z vašeho působení tady v Příbrami?

Tak určitě mi utkvěl postup do první ligy, což byl opravdu super pocit a zážitek.

V Příbrami jste si zkusil i roli modela. Vzpomenete si ještě na tu akci? Chtěl byste si to někdy zopakovat?

Pokud by to bylo ve formě legrace, tak loni, tak proč ne. Bylo to příjemné odreagování. Jinak bych o to ani nestál.

Děkuji za rozhovor!

MILAN VANĚK