Včera skončil jeho první letošní turnus, v němž se český fotbalový internacionál čtyři dny věnoval hráčům narozeným v roce 1998 a mladším. K trénování si opět pozval několik svých kamarádů z fotbalového prostředí.

A tak v pondělí pomáhal s dopoledním tréninkem Vladimír Hruška, v úterý Jiří Novotný a ve středu Horst Siegl.

My jsme se byli podívat na kemp ve čtvrtek. A hostem nebyl nikdo jiný, než reprezentační trenér Michal Bílek.

Kluci tak měli o motivaci postaráno. Vždyť kolikrát v životě se jim ještě poštěstí ukázat své umění přímo trenérovi národního týmu? A tak z kluků lil pot proudem, čemuž však vydatně dopomáhalo i dusné počasí.

Pod vedením trenérské dvojice Berger – Bílek si účastníci kempu zahráli na honěnou, podstatnou část tréninku věnovali přihrávkám a střelbě, ale i hře bez branek. Osmdesát minut tréninku uteklo a všichni se odebrali do sprch. Následovala každodenní autogramiáda hosta kempu. Pak společný oběd.

Náplní posledního tréniku tohoto turnusu byl turnaj. Po něm získali jeho účastníci certifikát o absolvování Kempu Jana Bergera a CD s fotkami z celého jeho průběhu.

Od pondělka začne druhý turnus. V něm se tentokrát Jan Berger se svými dalšími známými hosty bude věnovat hráčům ročníku narození 2000 a mladším.

Kouči reprezentace se na Spartaku líbilo

Posledním hostem kempu Jana Bergera pro hráče narozené 1998 a mladší byl ve čtvrtekdopoledne trenér české reprezentace Michal Bílek. Po tréninku si s námi ochotně popovídal.

Michale, jak se vám trénovalo?
Bylo to fajn. Volal mi Honza, jestli bych nepřijel. Já ho hodně uznávám, byl u mých začátků, takže jsem souhlasil. Takovouto činnost je potřeba podporovat.

Jak je těžké vymyslet do rozjetého kempu jediný trénink?
Ani moc není. Sice jsem nevěděl, co tady kluci v předchozích dnech dělali, ale jsou to hráči kolem věku deseti let a u těch je kladený důraz na to, aby se dokázali správně postavit k míči. Když něco během tréninku nešlo, nebyl problém na to reagovat a nahradit něčím jiným.

Co říkáte úrovni celého kempu i jednotlivým hráčům?
Hrozně mě překvapilo, jak pěkný je tady areál. Je to něco fantastického. Kluci jsou šikovní, někteří víc, jiní méně. Ale jeden z nich mě opravdu zaujal hodně. Má v sobě velký potenciál.

Jezdíte po dětských kempech pravidelně nebo tahle návštěva byla spíše výjimka?
Nedá se říci, že bych jezdil hodně, ale nedávno jsem něco podobného absolvoval i v Praze.