Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Ševci prohráli s Velkou Dobrou

Nový Knín/ V dalším jarním kole fotbalové I. A třídy přivítal Nový Knín na svém hřišti Čechi Velkou Dobrou. Z pohledu dosavadních výsledků jarních zápasů byli domácí jednoznačnými favority. Ale fakt, že na tohoto soupeře dlouhodobě zahrát neumějí, měl přílišný optimismus mírnit.

21.4.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jan Hájek

FK Nový Knín – Čechie Velká Dobrá 1:2 (0:1)

Utkání začalo očekávaným náporem Nového Knína. Plot však střílel vedle a Foltýn na ideální centr zprava rybičkou nedoskočil. Postupně nápor domácích ochabl a jejich hra končila před vápnem Doberských. Výjimkou byla jen pohotová střela Černého, ale ani ta úspěch nepřinesla. A tak přišel gól na druhé straně. Ve 40. minutě zakončil rychlou akci hostů Zítka, oblouček přes Webera znamenal stav 0:1.

První minuty druhé půle začaly tak, jak domácí fandové doufali. Ve 48. minutě vystřelil za vápnem Foltýn, gólman kluzký míč na zemi neudržel a bylo srovnáno. Branka nastartovala další slibné akce Nového Knína. Přihrávky Ostrého po únicích z levé strany však nikdo nevyužil. I slabé střela skončila v náruči brankáře Dobré. Utkání se blížilo ke konci a zdálo se, že se na remíze už nic nezmění. Hosté organizovaně bránili a pokusy domácích byly spíše platonické. V 88. minutě se hráči Velké Dobré poprvé ve druhé půli dostali před domácí svatyni, v nastalém zmatku hlavičkoval Neuberger a výhra Velké Dobré v poměru 1:2 byla na světě. Nepříjemná tradice porážek s tímto soupeřem opět nebyla prolomena.

Nový Knín: Weber – Šustr, Zídek, Puchmajer, T. Fiala – Achberger (68. Lomoz), Foltýn, Plot, Ostrý – P. Fiala, Černý.

Jaroslav HRUBANT

21.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.