Příbram/ Kamnáři přivítali na svém stadiónu pátý celek uplynulé sezóny Sokol Semice a chtěli před velmi slušnou návštěvou získat pemiérové body.

Sp. Příbram - Semice 2:6 (2:3)

Úvodní půlhodinka byla jako z pohádky a nikdo, že by domácím mohl vítězství uniknout. Už ve třetí minutě spadl přímý kop Dražana přímo na nohu Gregora a všichni obránci včetně brankáře s údivem pozorovali jak putuje do sítě. O pět minut později vysunul Havelka nabíhajícího Dražana, který v otevřené obraně nenašel přihrávkou nikoho ze spoluhráčů.

O další zápis se pokoušel po rychlém brejku Macek, ale střílí těsně vedle a Houdek, který trefuje jen připravenou rukavici Procházky. Semičtí se poprvé osmělili v 17. minutě, ale střela Tomáše Semeckého skončila v nárůči připraveného Solnaře.

Ve 21. minutě se radovali domácí podruhé, když svou druhou přesnou trefu ze standardní situace přidal Gregor. ochozy. Svoji druhou branku přidává Gregor – opět ze standardní situace, ale tentokrát z druhé strany. Míč načechral Macek přímo na jeho hlavu, ze které putoval přes celou branku těsně za háčky brankové konstrukce.

Za deset minut mohlo být hotovo. Mladíček Skotnica utíkal ze strany sám na gólmana, ale šance se zalekl. Nikdo netušil, že pro domácí skončila sladká pohádka o třech bodech a nastala kamnářská realita jak ztratit vyhrané utkání.

Do této chvíle neškodní hosté sebrali balón a po rychlém brejku snížil T. Semecký, který zůstal osamocen na rohu malého vápna. V dalších dvanácti minutách se radovali jen hosté, kteří otáčejí vývoj utkání na svoji stranu. Nejprve Novák našel na malém vápně Korce pro kterého už nebyl žádný problém uklidit míč do prázdné branky a těsně před poločasovým hvizdem opět Korec využil nedorozumnění ve středu domácí obrany.

Druhé dějství začal Spartak náporem ve snaze srovnat s hosty krok. Steinbauerova hlavička po rohu Dražana skončila těsně vedle pravé tyče a další hlavu, tentokrát Svobody, vykopl z prázdné branky Samec. Semice dobře bránily, dokázaly podržet míč na svých kopačkách a vyrážely k rychlým útokům do otevřené obrany.

Po hodině hry mohl Korec dovršit hattrick, ale z výhodné pozice přestřelil a pět minut později Solnař zlikvidoval nohama stoprocentní šanci Samce a udržel domácí ve hře. Ti už však byli bezzubí a křečovití. Nedokázali si přesně přihrát, hráli vabank a v závěru dopíjeli kalich hořkosti do samotného dna. Během deseti minut přidali hosté další tři branky a zkazili tak kamnářům pozápasovou oslavu.

V nastaveném čase likvidoval Gregorovu samostatnou akci Procházka a Macek zase střílel těsně vedle.

Spartak přišel o první domácí krajské body a v závěru ještě o vyloučeného Králíčka.

Sp. Příbram: Solnař - Skotnica, Smejkal, Steinbauer, Šutek – Houdek (77. Čupalka), Macek, Dražan – Svoboda (69. Haas) – Gregor, Havelka (46. Králíček).

Dobříš/ Ani druhou výhodu domácího prostředí neproměnili fotbalisté MFK Dobříš v zisk tří bodů. Po dvou kolech krajského přeboru naopak zůstávají na nule.

Dobříš – Černolice
0:2 (0:0)

Derby s tradičním rivalem začalo opatrně. Jako první se vyznamenal domácí brankář Plevka, když v šesté minutě zneškodnil hlavičku Šťastného. Dobříšští odpověděli v 15. minutě, kdy nebezpečně zahrál trestný kop Šimonovský, branku však těsně minul.

A pak přišel první gól zápasu. Po centru Modlíka jej ve 25. minutě vstřelil Karas, ale pro ofsajd nebyl uznán. Budínský se pak ve 30. minutě hlavou netrefil.

Druhou půli začali domácí aktivně. Karasovu střelu Králíček vyrazil k dobíhajícímu Pincovi, ten ale v těžké pozici minul. Po hodině hry pak pálil Liška z 25 metrů. A přišel trest. Domácí v 61. minutě chybovali v obraně, Šťastný našel volného Čápa, a ten skóroval – 1:0.

Dobříš vrhla vše do útoku a hosté z jednoho z brejků udeřili podruhé. V 80. minutě překonal Plevku technickou střelou Bittengel.

O první body se tedy Dobříš pokusí v Sedlčanech.

Dobříš: Plevka – Černý, Jiří Zbíral, Poláček, Skalický – Liška, Modlík, Pinc, Šimonovský (73. Brejcha) – Karas, Budínský

Stará Boleslav/ Ve druhém kole fotbalového krajského přeboru na sebe narazili také dva soupeři, kteří v úvodním utkání bodovali naplno, a tak se dal očekávat urputný souboj. Nejužší hřiště v kraji předurčuje hru založenou nakopávaných míčích a množství osobních soubojů. To se také v zápase potvrdilo.

Stará Boleslav – Sedlčany
2:2 (2:2)

Úvod byl divoký. V první minutě zahrozili domácí, když zblízka pálili do rukou Mošničky. O minutu později poslal P. Chlasták míč hlavou do tyče! Útočník Sedlčan pak ještě střílel vedle brány.

Na šance pohatý vstup do zápasu pak okořenili domácí hráči prvním gólem. Vybojovali míč před šestnáctkou, střelu na mokrém terénu Mošnička neudržel a Vodák skluzem uklidil míč do brány.

Hosté pokračovali v napadání a odměnou jim bylo vyrovnání, které ve 35. minutě zařídil P. Chlasták. Ten se rychle zorientoval ve vápně a skóroval – 1:1.

Minutu nato mohli jít do vedení opět Boleslavští, ale nebezpečnou střelu Mošnička vykopl nohou. Ve 43. minutě se už radovali. Obránci Tatranu zaváhali při vzdušném souboji, míč se vzduchem dostal k nekrytému Vodákovi, který hlavou – 2:1.

Do přestávky ale domácí spokojenější neodešli. Ve 45. minutě prodloužil Kendelův aut Bartoň, Valenta přihrál patičkou P. Chlastákovi, který zblízka nekompromisně vyrovnal.

Druhý poločas byl na brankové příležitosti citelně chudší. Domácí se pokoušeli stále o dlouhé míče až na hranici pokutového území, ale obrana Tatranu byla pozorná. Ve vzduchu zejména kraloval Bartoš, přes kterého tyto míče neprocházely.

Největší šanci si domácí vypracovali v 80. minutě, ale jejich akci včas stihl zastavit – byť za cenu žluté karty, Polidar.

Sedlčanští hlídali nerozhodný výsledek, ale také zkoušeli strhnout vítězství na svou stranu. Žáček zkoušel štěstí z dálky, k sólu se nadechl Pudil. Ani jedna šance však ke gólu nevedla, a tak zápas skončil remízou.

Sedlčany: Mošnička – Polidar – Hrdlička, Bartoš, Valenta – Havel (83. Kvěch), Pudil, Žáček, Kendel (68. M. Chlas– ták) – Bartoň, P. Chlasták.