Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Zástupci Příbramska v krajských soutěžích

PŘÍBRAMSKO - Další utkání zástupců Příbramska v krajských fotbalových soutěžích:

8.11.2007

Fotbalisté Dobříše se loučili s podzimní části sezony na domácím hřišti prohrou 0:3.Foto: Deník/Vlastimil Dudáček

V poslením podzimním zápase Krajského přeboru na domácím hřišti se chtěli dobříšští fotbalisté rozloučit vítězstvím se svými fanoušky, ale díky špatné koncovce přišli o všechny body.

MFK Dobříš – Nové Strašecí
0:3 (0:1)
Utkání začalo rychlými akcemi na obou stranách. První branky se diváci dočkali v šesté minutě, když dlouhý pas na rychlíka Kudelu nešťastně prodloužil T. Budínský a hostující hráč křižnou střelou prostřelil Webera.
Nové Strašecí branka povzbudila a domácí brankář vychytal dvakrát Kudelu.
Dobříš byla blízko vyrovnání v 15. minutě. To do vápna pronikl Šimonovský, ale jeho střelu nohou vyrazil brankář na roh. Na druhé straně po brejku zachraňoval Weber, když opět unikl Kudela. Hosty podržel Kut při střelách Poláčka a štěstí si vybral v 36. minutě, kdy jej prostřelil Karas, ale na brankové čáře míč odkopl Vosyka.
Druhý poločas začali aktivně domácí. Kut výborným zákrokem zlikvidoval trestný kop Šimonovského, na druhé straně sám na branku postupoval Kudela, ale minul.
Největší šanci na vyrovnání měli domácí v 68. minutě. Poláčkovu tvrdou střelu z 25 metrů Kut pouze vyrazil a dobíhající Řechka z malého vápna nepochopitelně napálil míč přes opuštěnou branku.
Tato šance rozhodla o osudu utkání. V 73. minutě posoudil nepřesný rozhodčí souboj Zbírala s Kudelou ve vápně jako penaltu a Mrázek zvýšil bezpečně na 0:2.
Domácí už neměli sílu na zvrat utkání a v 76. minutě jim po brejku do otevřené obrany zasadil poslední ránu svou druhou brankou L. Mrázek.
Poslední minuty se dohrávaly pouze z povinnosti. Domácí opět mohou litovat neproměněných šancí.
Branky: 73. z pen. a 76. Mrázek, 6. Kudela. Rozhodčí: Drábek. Diváků: 100.
Dobříš: Weber – J. Peták, T. Budínský, Poláček, Jiří Zbíral – Šimonovský, Pinc, V. Peták (60. Semančík), Liška – Karas, Řechka (80. Modlík).

Fotbalisté Spartaku jeli k vedoucímu celku krajského přeboru do Benešova. S velkými ambicemi k zápasu nenastupovali, neboť si byli vědomi síly exdivizního celku, který zatím stoprocentně využíval domácí prostředí s průběrem čtyř branekna zápas.
V týmu kamnářů navíc chyběli tři hráči základní sestavy. Potrestaný úočník Gregor a zranění Macek se Šutkem. V červenočerném dresu se tak premiérově od první minuty objevili Černý na kraji obrany a Dommo v útočné dvojici s Havelkou.

Benešov – Sp. Příbram
5:2 (2:2)
Spartak do zápasu nevkročil šťastnou nohou. V páté minutě zaváhal s rozehráním na vlastní polovině Smejkal, přišel o míč a musel těsně před šestnáctkou nedovoleně zastavit Žáka. Z následného přímého kopu otevřel Štěpán krásnou střelou skóre.
Domácí byli techničtější, hráli rychle a v pohybu s přihrávkami na jeden dotek. Jenže všechny jejich útoky končily na hostující obranné hrázi nebo nepřesným centrem.
Spartak se poprvé ukázal po dvaceti minutách, kdy se snažil rychlými výpady ohrozit domácího brankáře. Ve 24. minutě se k míči dostal Havelka, vnikl neohroženě do pokutového území a obstřelil vybíhajícího Capoucha. Jeho pokus sice skončil na břevně, ale pohotový Dostálek zařídil nekompromisně vyrovnání.
Po dvou minutách hasil Roušar čistě před velkým čtvercem únik Turka, ale ve 33. minutě domácí už opět vedli. Turek převzal dlouhý pas od Žáka, obešel zkamenělého Steinauera i vybíhajícího Solnaře – 2:1.
Zvýšit poté mohl po tvrdé střele Havlín, ale míč skončil po teči jednoho z příbramských obránců těsně vedle pravé tyče Solnařovy branky, a následně Prikner, který nedokázal hlavou usměrnit míč do odkryté branky.
Před poločasovým hvizdem přišla pětiminutovka hostů. Po rychlé akci našel Houdek za obranou Smejkala, ale asistent rozhodčího z nepochopitelných důvodů odmával ofsajd. Smejkal si vše vynahradil v závěrečných vteřinách úvodního dějství, když prodloužil do sítě Dražanův roh.
Ihned po příchodu z kabin se na levé straně uvolnil Havelka a jeho střela mezi tyče skončila na ruce Chomáta v pokutovém území. Hlavní arbitr zůstal němý.
V 52. minutě se zastřeloval hlavou Žák, když po přímém kopu Štěpána trefil rukavice Solnaře. Ale o čtyři munuty později už jeho pokus skončil v síti. Po rohovém kopu Turka vyskočil nejvýše a poslal Benešov potřetí do vedení.
Po hodině hry odešli zranění Houdek s Havrlíkem a domácí převzali otěže zápasu. I přesto si Spartak dokázal vypracovat příležitost k vyrovnání. Dražan uvolnil Svobodu, který se mezi třemi obránci dostal k zakončení, ale jeho střelu zblokoval Holub. Benešov přidal zásluhou Chomáta po další standardní situaci pojišťovací čtvrtý gól a vše pečetil pět minut před koncem po samostatné akci Štěpán.
Pro Spartak je porážka o tři branky hodně krutá. Doplatil na individuální chyby a standardní situace, ze nichž zkušenější domácí celek trestal.
Sp. Příbram: Solnař – Černý, Roušar, Steinbauer, Havrlík (68. Skotnica) – Dostálek, Houdek (61. Haas), Smejkal, Dražan – Havelka, Dommo (61. Svoboda).
O poslední podzimní body budou kamnáři bojovat v neděli od 14 hodin, kdy budou na svém hřišti hostit posledního z trojice nejlepších týmů přeboru SK Nymburk.

Poslední podzimní duel I. A třídy v Milíně se proměnil v exhibici domácích fotbalistů, kteří neškodným Měchenicím nasázeli deset gólů.

Milín – Měchenice
10:1 (3:0)
Poslední tým tabulky udržel čisté konto dvanáct minut. Pak fauloval v pokutovém území Soukupa, který sám otevřel skóre zápasu.
V 18. a 20. minutě pak přidal další dva góly Šváb a bylo rozhodnuto. Pak se dlouho domácí fotbalisté nemohli prosadit, Votruba vychytal O. Bejčka a gól Vitáska nebyl uznán pro ofsajd.
Hosté o přestávce rezignovali a ve druhém poločase už jen počítali přibývající góly ve své síti.
Ve 47. minutě ještě Vitásek své šance neproměnil, ale o dvě minuty později sólo už zakončil – 4:0. Po dalších hezkých akcích pak Zákoucký a Vitásek dovršili půltucet, v 70. minutě prošel celé hřiště Krejčí – 7:0, a kombinaci Bejčka s Vitáskem zakončil Lundák – 8:0.
Hned po rozehrávce osmého gólu nečekaně udeřili hosté, když se parádně od tyče trefil Hevessy a zaznamenal čestný úspěch hostů.
Na obraz hry to však nemělo vliv. V 78. minutě přihrál Pacina na gól Zákouckému a „desítku“ dovršil tři minuty před koncem O. Bejček po spolupráci s Lundákem.
Milín: Holan – Sváda, Doubek, Krejčí, Slivka (55. Škopek) – Soukup, Vitásek, Pacina, Zákoucký – O. Bejček, Šváb (62. Lundák).

V předposledním podzimním kole I. A třídy hostili fotbalisté Nového Knína Hvozdnici. Domácí potřebovali zvítězit, ale v duelech s příchutí místního derby bývají předzápasové prognózy často ošidné.

N. Knín – Hvozdnice
2:0 (2:0)
Ševci začali dobře. Ve čtvrté minutě rozehrál přímý kop Vostrý, v malém vápně se prosadil Zídek a domácí vedli 1:0.
Hosté však zbraně nesložili. Trojnásobný závar před domácí brankou Solnař ustál a poslední instancí byl i po několika dalších akcích rychlého Obermajera.
Ve 41. minutě rozehrál přímý kop Havelka a v situaci jak přes kopírák měl poslední slovo v malém vápně hostů opět Zídek – 2:0.
Po obrátce přineslo utkání zejména hru uprostřed pole. Novoknínští se spíše snažili kontrolovat hru a jejich soupeř nic překvapivého vymyslet nedokázal. A tak střeleckého zakončení bylo na obou stranách poskrovnu.
Výjimkou byl odvážný průnik Foltýna přes dva obránce, ale ani jeho střela i následná dorážka Zemana se do sítě Hvozdnic nedostaly.
Nový Knín tak výhrou 2:0 dosáhl svého cíle, ale pro klidnější zimní přestávku by potřeboval zabodovat i v posledním zápase v Rakovníku.
N. Knín: Solnař – T. Fiala, Šustr, Zídek, Havelka – Plot, Foltýn, P. Fiala (80. Lomoz), Vostrý – Zeman, Vršecký (90. Vlasák).

8.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Za svou celoživotní práci pro skauting získal Merkur v roce 2003 skautské vyznamenání Řád stříbrného vlka a v letošním roce dokonce Řád sv. Řehoře Velikého, který mu udělil papež František.
4

Papežem vyznamenaný skautský vedoucí navštívil Dobříš

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek. A podle informací Deníku byla řeč i o tom, že si své postoje nebudou vzkazovat přes média.

Lupič se na místo loupeže nechal dovézt taxíkem

Kamýk nad Vltavou – Netradiční způsob dopravy na místo činu zvolil lupič, který se rozhodl přepadnout poštu v Kamýku nad Vltavou. Na místo činu i z něj se totiž nechal odvézt taxíkem. Nyní už v policejní cele zřejmě přemýšlí nad tím, kde měl jeho plán chybu.

Volby na Příbramsku: volit jde i při závodu

Příbvramsko /INFOGRAFIKA/ - Desetitisíce voličů během několika hodin zamíří do volebních místností. Volby odstartují ve 14 hodin ve 228 volebních okr-scích v celém příbramském okrese a své kandidáty do Parlamentu ČR v nich bude volit přes 90 000 voličů.

Jan Tománek zakončil závodem v Poreči velmi úspěšnou sezonu

Poreč – V neděli absolvoval handicapovaný sportovec Jan Tománek poslední plánovaný závod své letošní, veleúspěšné sportovní sezony, během které se stal mistrem světa v 70.3 Ironmanu nebo dokončil legendární Vasaloppet.