"Nemohu souhlasit s konstatováním, že byl prakticky z fotbalu vyřazen, i když to později zkoušel v rodných Dolních Hbitech…

Véna Kubát, jak mu všichni bývalí spoluhráči a kamarádi říkají se ihned po vyléčení tříštivé zlomeniny nohy zapojil v roce 1968/69 do připravovaného obnovení činnosti TJ Sokol Dolní Hbity.

Je jejím členem od zahájení činnosti v roce 1969 a letos s námi slavil pouhé „čtyřicátiny“.

V roce 1969 pomáhal aktivně při výstavbě původních kabin a vybudování fotbalového hřiště uprostřed obce. Samozřejmě nemohl chybět již v zahajovacím utkání s XI. internacionálů Sparty Praha. V následujících letech a při postupech mužstva do okresního přeboru byl pilířem obrany, který dokázal organizovat rozjezd mužstva. Patřil k nejrychlejším hráčům, fotbalově mu to myslelo, využíval své chytrosti a dokázal se i zapojovat do útoků a tvrdě zakončovat.

Mimo fotbal hrál velmi rád hokej, kde na jeho přehled, rychlost a důraz nestačili mnohem mladší hráči. V řadách dolnohbitských fotbalistů vydržel déle než dvacet let. V současnosti jej velmi často potkáváme při cyklistických výletech, za každého počasí. Tak, Véno, ať ti to ještě hodně dlouho běhá a šlape!"

JOSEF LANTORA