Jako za časů, kdy si stadion Na Litavce pronajímaly pro své prvoligové zápasy Blšany, tak to vypadalo v pondělí podvečer na posledním ligovém duelu Marily po deseti letech mezi českou fotbalovou elitou.

Trojici tribun s celkovou kapacitou 9000 diváků zaplnilo podle oficiálního údaje 1600 nejvěrnějších fanoušků. To však bylo velmi nadnesené číslo.

Rozlučka s Brnem tak proběhla v naprosto komorní atmosféře, kterou se rozléhal pouze hluboký hlas brankáře Pařízka, pokyny trenérů a neúnavné skandování asi dvacetičlenného kotle brněnských fans.

Ve 42. minutě se přihnala neuvěřitelná průtrž mračen, která dokonce donutila hlavního rozhodčího na několik minut zápas přerušit. Když mu však kapitáni obou týmů vysvětlili, že už jsou stejně všichni mokří a na střídačkách pouze nastydnou, poločas se dohrál. Bez osvětlení. To totiž během přeháňky vypadlo.

V utkání dostali příležitost hráči, kteří by mohli tvořit tým pro druholigovou sezonu. A zejména ve druhém poločase si nevedli špatně. Rozehrál se Tarczal, Pilík a po naskočení do hry se neztratil ani Škácha.