V konkurenci dalších tří účastníků druhé ligy nedostali příbramští fotbalisté ani jednu branku, přičemž hlavně Hruška ve finále tým výrazně podržel.

V semifinálovém duelu s Čáslaví padly dvě branky v rozmezí pěti minut a obě za záda brankáře Čáslavi. Nejprve jej ve 20. minutě přeloboval Klesa a po něm ve 25. minutě nechytatelně zavěsil po rohu hlavou Nechvátal. Ve druhém poločase zápasu na dvakrát třicet minut už Marila soupeře udržela v dostatečné vzdálenosti od své branky.

Finále nabídlo souboj Marily s Duklou Praha. Vyrovnaný boj nakonec rozhodla branka Tarczala z penalty, ale na výhře se výrazně podílel i brankář Hruška, který chytil penaltu a další gólové šance soupeře.

Příbram tak bude zapsána už popáté mezi vítěze turnaje, předtím se to jejím hráčům povedlo v letech 1977, 1999, 2000 a 2001.

Výsledky 74. ročníku
O perleťový pohár
Žirovnice 2007

Semifinále: Dukla – Jihlava 2:0, Příbram – Čáslav 2:0 (2:0) 23. Klesa, 25. Nechvátal.
Příbram: Michalík – Pleško (50. Nohýnek), Hunal, Penc, Hejdušek – Pilík, Nechvátal, Tarczal, Šindelář – Huňa, Klesa (40. Navrátil).

O 3. místo: Jihlava – Čáslav 1:0.

Finále: Příbram – Dukla Praha 1:0 (1:0) 16. Tarczal z penalty.
Příbram: Hruška – Andelkovič, Navrátil, Partika, Nohýnek – Hejdušek, Mácha, Tarczal, Milutinovič – Klesa, Huňa. Střídali: Pleško, Šindelář, Penc, Pilík, Nechvátal.

Přípravné období na druhou ligu pokračuje Příbramákům dalším zápasem už zítra, kdy hrají v Českých Budějovicích. V pátek potom jedou do Městce Králové, aby se zde utkali s Hradcem Králové. Ve středu 18. července by se pak měli poprvé představit na Příbramsku – v Březnici od 10.30 hodin v utkání proti Spartě B.