Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Perleťový pohár putoval popáté do Příbrami

PŘÍBRAM -Páteční účast na 74. ročníku turnaje o Perleťový pohár v Žirovnici proměnili fotbalisté Marily v prvenství. Do Příbrami tak putovala nejstarší česká turnajová trofej už popáté v historii.

10.7.2007 1

Fotbalisté Marily si přivezli z turnaje v Žirovnici pohár za první místo.Foto: Zdeněk Brož

V konkurenci dalších tří účastníků druhé ligy nedostali příbramští fotbalisté ani jednu branku, přičemž hlavně Hruška ve finále tým výrazně podržel.

V semifinálovém duelu s Čáslaví padly dvě branky v rozmezí pěti minut a obě za záda brankáře Čáslavi. Nejprve jej ve 20. minutě přeloboval Klesa a po něm ve 25. minutě nechytatelně zavěsil po rohu hlavou Nechvátal. Ve druhém poločase zápasu na dvakrát třicet minut už Marila soupeře udržela v dostatečné vzdálenosti od své branky.

Finále nabídlo souboj Marily s Duklou Praha. Vyrovnaný boj nakonec rozhodla branka Tarczala z penalty, ale na výhře se výrazně podílel i brankář Hruška, který chytil penaltu a další gólové šance soupeře.

Příbram tak bude zapsána už popáté mezi vítěze turnaje, předtím se to jejím hráčům povedlo v letech 1977, 1999, 2000 a 2001.

Výsledky 74. ročníku
O perleťový pohár
Žirovnice 2007

Semifinále: Dukla – Jihlava 2:0, Příbram – Čáslav 2:0 (2:0) 23. Klesa, 25. Nechvátal.
Příbram: Michalík – Pleško (50. Nohýnek), Hunal, Penc, Hejdušek – Pilík, Nechvátal, Tarczal, Šindelář – Huňa, Klesa (40. Navrátil).

O 3. místo: Jihlava – Čáslav 1:0.

Finále: Příbram – Dukla Praha 1:0 (1:0) 16. Tarczal z penalty.
Příbram: Hruška – Andelkovič, Navrátil, Partika, Nohýnek – Hejdušek, Mácha, Tarczal, Milutinovič – Klesa, Huňa. Střídali: Pleško, Šindelář, Penc, Pilík, Nechvátal.

Přípravné období na druhou ligu pokračuje Příbramákům dalším zápasem už zítra, kdy hrají v Českých Budějovicích. V pátek potom jedou do Městce Králové, aby se zde utkali s Hradcem Králové. Ve středu 18. července by se pak měli poprvé představit na Příbramsku – v Březnici od 10.30 hodin v utkání proti Spartě B.

10.7.2007 VSTUP DO DISKUSE 1

Jedna z volebních místností v Dobříši byla v areálu Základní školy Dobříš, Lidická
124

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Příbram – Jeden čas to s kinem vypadalo především kvůli návštěvnosti dost bledě, ale to je nyní už minulostí. Za první pololetí letošního roku byl průměrných počet 102 diváků na každé promítání. Příbramské kino je tak na druhém místě v návštěvnosti ze 188 sledovaných kin z celé republiky. Do těchto statistik se ale nezapočítávají multiplexy.

Papežem vyznamenaný skautský vedoucí navštívil Dobříš

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ve středu 11. října uspořádalo místní skautské středisko v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši kulturní podvečer. Na programu bylo promítání dokumentárního filmu o historii českého skautingu Skauti bez lilie.

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

Lupič se na místo loupeže nechal dovézt taxíkem

Kamýk nad Vltavou – Netradiční způsob dopravy na místo činu zvolil lupič, který se rozhodl přepadnout poštu v Kamýku nad Vltavou. Na místo činu i z něj se totiž nechal odvézt taxíkem. Nyní už v policejní cele zřejmě přemýšlí nad tím, kde měl jeho plán chybu.