Marila Příbram - Čáslav 3:0 (1:0)

Příbramský trenér František Barát zvolil pro utkání zajímavou strategii: do obrany postavil vedle mladíka Mišuna defenzivního záložníka Nechvátala, klasického krajního záložníka Kalabišku pak vyslal do útoku. A nebyl to vůbec špatný tah.

Po úvodním oťukávání se zničeho nic ocitl na hranici šestnáctky zcela volný právě Kalabiška, v klidu si připravil míč a na jeho ránu čáslavský gólman Havránek ani nereagoval - 1:0.

Hned o minutu později pak provětral čáslavskou obranu Pilík a po něm Tarczal. Do šancí se dral i Brazilec Costa a aktivní Hloušek. Na druhé straně Michalík musel zpozornět až po půlhodině hry, kdy se uvolnil bývalý příbramský útočník Vošahlík, přistrčil míč Kocourkovi, ale jeho pokus skončil mimo.

Po změně stran nastupilo proti Marile devět nových hráčů, kteří přidali na důrazu. Útočné duo Strnad - Veselý se dostalo do několika výhodných pozic k vyrovnání, ale oba vždy ztroskotali na výborném zákroku Michalíka nebo jejich pokusy zblokovali obránci.

Přestože Čáslavští byli ve druhém poločase výrazně aktivnější než před přestávkou, ale zbytečnou zbrklostí nakonec defenzívu Příbrami nepřekonali. Naopak. Druhá pětačtyřicetiminutovka pro ně vyzněla výsledkově ještě hůře. V úplném závěru totiž zapadla za záda Havránka tečovaná střela De Oliveiry z 20 metrů a pak ještě dorazil míč z bezprostřední blízkosti do sítě Kalabiška.

Trenér František Barát: "Dneska jsme se museli obejít bez řady hráčů, chyběli například Huňa, Klesa nebo Pleško. Navíc musíme v přípravě hledat i složení obrany pro první jarní kolo ve Fulneku, kde nebudeme mít k dispozici Pence ani Pleška, Navrátil a Plašil jsou pryč. Takže hledáme. První půle se mi z naší strany líbila, po přestávce už to nebylo ono. Ztráceli jsme míče a kdyby soupeř nebyl tak vyplašený v koncovce, mohli jsme i prohrát. Konečný výsledek 3:0 je z mého pohledu pro soupeře krutý."

Branky: 12. a 88. Kalabiška, 87. De Oliveira. Rozhodčí: Moník - Pilný, Šingl. Bez ŽK. Diváků: 100.

Příbram: Michalík - Podrazký (46. Mácha), Nohýnek (46. J. Štochl), Nechvátal (46. Penc), Mišun (70. Podrazký) - Pilík (46. Šindelář), Tarczal, Costa, Hloušek - Kalabiška (46. De Oliveira), Jales (67. Kalabiška)