Příbram - Čáslav 1:1 (1:0)

První vzrušení mezi diváky i hráči přišlo v sedmé minutě, kdy po souboji s Kalabiškou spadl hostující gólman Havránek z výšky k zemi hlavou napřed. Po ošetření však mohl pokračovat.

Pak přišla chvíle Marily. Po třinácti minutách hry si zpracoval centr Pleška v pokutovém území Pilík, posunul si míč do středu hřiště a ránou do protipohybu Havránka poslal Marilu do vedení.

Hosté málem odpověděli vzápětí. Po závaru před Hruškovou brankou pálil do břevna Pokorný.

Na další zajímavé momenty se pak čekalo do druhé půle. Výrazně ožil v útoku Čáslavi bývalý hráč Příbrami Vošahlík a byl také u všeho podstatného.

V 61. minutě obelstil domácí obránce u brankové čáry a jeho ostrý centr si do sítě srazil Pleško. V 87. minutě pak mohl své bývalé spoluhráče dorazit. Únik přes půl hřiště zakončil lobem přes vybíhajícího Hrušku, ale míč kousek před čárou stihl vyhlavičkovat Penc.

Přitom Čáslav hrála dvacet minut v oslabení o jednoho muže, když nádherný únik Tarczala zastavil za cenu vyloučení Kotrba.

V závěru utkání se Příbramští dostali do několika pozic, kdy stál hráč blízko k brance, ale vždy byl buď zády ke gólmanovi nebo uprostřed houštiny těl.

Příbram tak sice ukončila 470 minut trvající střelecký půst, ale sérii bez vítězství protáhla na šest mistrovských utkání.

Branky: 13. Pilík - 61. vlastní Pleško. Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Nechvátal - Vošahlík. ČK: 71. Kotrba (Čásl.). Diváci: 1100.

Příbram: Hruška - Pleško, Penc, Nohýnek, Podrazký - Tarczal, Pilík, Nechvátal (82. Costa), Kalabiška - M. Štochl (77. Jales), Jirouš (70. Šindelář).

Čáslav: Havránek - Kotrba, Haniak, Skoupý (33. Sedláček), Kurak - Wolf (59. Slezák), Poorný, Skopalík, Hozda - Vošahlík, Kocourek (79. Urban).

Přestože zlomil jarní střelecké prokletí příbramských fotbalistů, nebyl střelec gólu Tomáš Pilík po druholigovém zápase s Čáslaví vůbec spokojen. Radost z trefy mu totiž kalila remíza 1:1, která je pro hráče Marily pomýšlející na návrat do nejvyšší soutěže málo. "Chtěli jsme tři body. Remíza v naší situaci nic neřeší, i když špatným výkonem v druhé půli jsme Čáslavi umožnili vyrovnat a nakonec jsme mohli i prohrát," uznal Pilík při vzpomínce na šanci bývalého spoluhráče Vošahlíka v 87. minutě, po které míč za již překonaným Hruškou z branky vyhlavičkoval Penc.

Za stavu 1:0 se čekalo, že utkání dotáhnete do vítězného konce. Proč se vám to nepodařilo?

Měli jsme se ve druhé půli víc držet míč pod kontrolou, jenže zbytečně jsme riskovali, čímž jsme umožnili Čáslavi chodit do brejků, za což nás potrestala.

Remíza vám asi hodně zkomlikovala postupové plány?

To určitě. Chtěli jsme konečně vyhrát, ale stále nic nevzdáváme. Bude to teď sice hodně těžké, ale uděláme všechno pro to, abychom to dotáhli do ligy.

Co jste říkal výkonu vašeho bývalého spoluhráče Vošahlíka?

Byl to pro mě specifický zápas, protože jsme s Honzou spolu od deseti vyrůstali v mládežnických týmech. I když jsme se na hřišti moc nepotkali, byl jsem rád, že jsem si proti němu mohl zahrát. Podle mě byl jedním z nejlepších hráčů Čáslavi.

Obranu Marily zaměstnával svými dravými průniky. Expříbramský fotbalista Jan Vošahlík v dresu Čáslavi se velkou měrou přičinil o výsledek 1:1, když si po jeho akci srazil Pleško míč do vlastní branky. Nakonec měl na kopačce v závěru rozhodnutí, radost mu však překazil na brankové čáře Penc. "Před zápasem bychom remízu brali, ale vzhledem k průběhu utkání jsme tady měli vyhrát. Příbram si kromě šťastného gólu nevytvořila žádnou šanci. Škoda, že při mé šanci v závěru vyhlavičkoval míč z branky Penc," litoval Vošahlík.

Po vaší akci se narodil vyrovnávací gól. Jak k němu došlo?

Šel jsem ze strany, udělal jsem Standovi Nohýnkovi kličku na levou nohu a dával míč pod sebe na nabíhající spoluhráče, ale Lukáš Pleško si míč kolenem srazil do vlastní branky. Nakonec i nám štěstí pomohlo k bodu.

Byl pro vás zápas v Příbrami výjimečný?

Hodně jsem se do Příbrami těšil, na zdejší lidi i bývalé spoluhráče. Strávil jsem tady většinu kariéry, Příbram mi dala šanci v lize, a proto jsem se chtěl tady ukázat.

Co když právě vaše akce předcházející vyrovnání připraví Marilu o postup? Nebude vás to mrzet?

Věřím, že to kluci zvládnou a do ligy postoupí. Já už jsem z Příbrami přes rok a hraju teď v Čáslavi. Musím se snažit, abych opět dostal šanci v Jablonci.

Proč jste vůbec z Jablonce zamířil na hostování?

Většinu podzimu jsem promarodil s kotníkem, takže potřebuji hrát, abych se dostal do formy. Čáslav přisla s nabídkou jako první, tak jsem zamířil tam, i když přiznávám, že mi hlavou bleskla myšlenka i na návrat do Příbrami.