Už postup mezi nejlepší čtyři, který spadl Příbrami do klína po odjezdu dvou pražských celků - Slavie a Bohemians na soustředění, byl úspěchem. Svěřenci trenéra Františka Baráta se s tím však nespokojili a po skvělém víkendu poprvé v historii vyhráli zimní ligu. Nejprve v sobotu porazili Liberec 3:0 a dnes potom další Severočechy.

Marila - Teplice 1:0 (1:0)

O všem rozhodl hned úvod zápasu. Tarczal poslal ve čtvrté minutě centr do pokutového území a Nechvátal míč usměrnil do sítě.

O deset minut později utekl po levé straně Tarczal, který hrál výborný zápas ve středu zálohy, přesný pas vybídl Huňu ke skórování, ovšem náš útočník poslal vakrobatické pozicí míč těsně nad branku. Teplice přitlačily na důrazu, ale dál než krohovým kopům se nedostali. Vyjímkou byla Junova šance, kterou Hruška reflexivně vyrazil a za pomoci bránících hráčů bylo nebezpečí zažehnáno.

Větrné počasí likvidovalo většinu útočných akcí i po změně stran, prim hrála také pozorná obrana Příbrami, ve které vévodili Navrátil sNohýnkem. Několik světlých momentů přesto předvedl teplický útočník Hesek, jehož dělovku v69. minutě musel Hruška vyrazit. Kombinace našeho týmu končily bez finálního zakončení, vposledních momentech zápasu si pak tým hleděl nepustit Teplice do žádného náznaku šance.

Jedenáctý ročník mezinárodního zimního fotbalového turnaje Tipsport Liga se tak stal kořistí Marily Příbram, celý tým se mohl po závěrečném hvizdu radovat nejen zpoháru, ale i zšeku na 300 000 korun.

Branka: 4.Nechvátal. Rozhodčí: Kovařík– Filípek, Mencl, ŽK: Navrátil– Kaufman. Diváci: 200.

Příbram: Hruška - Mácha (76. Pleško), Navrátil, Nohýnek - Šindelář (76. Podrazký), Hloušek (56. Pilík), Tarczal, Nechvátal, Kalabiška (72. Klesa) - Huňa, Jales (46. Jirouš).