Marila porazila Budějovice

PRAHA - Fotbalisté Marily absolvovali o víkendu dva zápasy Tipsport ligy 2008. Své první přípravné duely zvládli s jedním vítězstvím.

14.1.2008

Fotbalisté Marily mají za sebou první dva zápasy Tipsport ligy 2008.Foto: Zdeněk Brož

Po týdnu hrubé přípravy nejprve nastoupili proti Českým Budějovicím. Ještě před začátkem zápasu musel trenér František Barát udělat změnu v sestavě, neboť původně nominovaný Šindelář si natáhl sval a místo něj se tedy divákům představil Pilík.

Marila – Č. Budějovice
4:2 (1:2)

V první vážnější situaci se v šesté minutě ocitl Navrátil, ale jeho hlavička po trestném kopu Pilíka si cestu mezi tyče nenašla. Oba hráči si stejnou situaci zopakovali o deset minut později, tentokrát už ale s gólovým zakončením. Pilík posadil trestný kop na Navrátilovu hlavu, a ten překonal bezmocného Křížka v brance Budějovic.

Poté se začaly více prosazovat i České Budějovice. Jejich první střela na branku ve 22. minutě ještě Hrušku neohrozila, ale o dvě minuty později přišlo vyrovnání. Tarczal prohrál souboj ve středu hřiště, k míči se dostal Pravda a jeho centr proměnil v gól Plichta - 1:1. Další chyba v příbramské defenzívě přišla těšně před přestávkou. K míči se dostal Dolejš a krásným lobem strhl vedení na stranu Budějovic.

Ve druhém poločase začaly postupně Budějovicím docházet síly a Příbram si vypracovávala jednu šanci za druhou. Ve výhodných pozicích se postupně ocitli Huňa, Pleško a Pilík. V 68. minutě se vytáhl dobře chytající Křížek, když s velkou námahou vytáhl Podrazkého gólový trestný kop na roh. O chvíli později vysunul Tarczal Huňu, jeho centr do vápna hlavou v pádu posunul Jales na Kalabišku, ale mladý záložník trefil jen tyč.

Rozhodující situace utkání se odehrály v závěrečných deseti minutách. V 80. minutě svým důrazem vybojoval na pravé straně míč Kalabiška a přízemním centrem vybídl k vyrovnání Klesu – 2:2.

Už za dvě minuty se řítil na Křížka Huňa, ale nedal. V 85. minutě strhl vedení na stranu Příbrami parádním volejem Jales. Těsně před koncem utkání se znovu na pravé straně uvolnil Kalabiška a jeho centr proměnil Huňa ve čtvrtou branku.

Marila: Hruška – Nohýnek, Navrátil, Plašil, Pleško – Klesa, Tarczal, Kalabiška, Pilík (72. Jales) – M. Štochl (61. Podrazký), Huňa.
Včera příbramští fotbalisté nastoupili proti Bohemians 1905 ve značně pozměněné sestavě. A nakonec doplatili na brzký gól soupeře, na který už nedokázali odpovědět.

Marila – Bohemians 1905
0:1 (0:1)

Příznivci “klokanů“ nezklamali a v hojném počtu zaplnili tribunku kolem hrací plochy. Bohemka tak hrála v takřka domácím prostředí.

A potěšil je hned v úvodu zápasu Pavel Hašek, záložník, který působil i v Příbrami, když poslal své barvy do vedení 1:0, a to již páté minutě zápasu.
Příbram měla brzy šanci k vyrovnání, ale Tomáš Pilík nedosáhl před brankou na míč. Podobně chyběl krok k míči i Jalesovi, který se akrobaticky snažil dotlačit míč za čáru, ovšem ani jemu nebylo přáno. Brazilec pak vyzkoušel Sňozíka ještě dvakrát, ale ani jednou se nemusel brankář Bohemians obávat o čisté konto.

Na druhé straně měl tutovku na kopačkách Ordoš, ale ve 39. minutě sám před Michalíkem svoji šanci neproměnil.

Po změně stran měli úvodní tlak opět Bohemians, kterým se podařilo několik dobrých kombinací. Naděje Příbrami však podržela obrana i Mário Michalík, který chytil tutovku Bartekovi. Druhá půle přinesla i ostré zákroky a s nimi související červené karty, po nichž šli předčasně do sprch příbramský Nechvátal a Kunášek z Bohemians.

Byly to první červené karty v celé historii zimního turnaje.

Svěřenci trenéra Baráta se snažili o vyrovnání, několikrát zatlačili domácí k vlastní brance, ale zakončení bylo většinou nepřesné.

Poslední desetiminutovku načal šancí hlavičkující Škoda, to už stál v brance Marily Toma, který míč lapil. Zápas uzavřel Matěj Štochl, který se dostal do sóla ke Sňozíkovi, ale nakonec byl dobíhajícími obránci ztísněn a nepodařilo se mu přesně vystřelit.

Marila: Michalík (50. Toma) – Mácha, Nohýnek (46. Navrátil), Hejdušek, Partyka (46. J. Štochl) – Pilík, Nechvátal, Grach (63. Tarczal), Hloušek – Jales (63. M. Štochl), Podrazký.

14.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 24 600 Kč Svářeči Svářeči EN 135. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 24600 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pozice: svářeči EN 135, OC, Požadujeme spolehlivost, chuť učit se novým věcem, pečlivost., Platný průkaz EN 135, praxe min. 2 roky ve sváření., Sváření ocelových konstrukcí, broušení sváru., Zaměstnanecké výhody: možnost ubytování, 5 týdnů dovolené, stravenky, Nástup možný ihned. Mzda: 24 600,- Kč, Kontakt: Tobiášová Lenka, tel.: 739 411 105 (všední dny 8:00 - 16:00 hod.), e-mail: lenka.tobiasova@wincottpeople.com, Místo výkonu práce: Manuvia Double you, s.r.o., provoz Dobříš, U Kodetky č.p. 1810, 263 01 Dobříš. Pracoviště: Manuvia double you, s.r.o., provoz dobříš, U Kodetky, č.p. 1810, 263 01 Dobříš. Informace: Lenka Tobiášová, +420 739 411 105. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních Pracovníci úklidu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: pracovníci úklidu, OC, Zaměstnanecké výhody: stravování v Centru, příspěvek z FKSP na oběd a penzijní připojištění, 5-6 týdnů dovolené, poskytování volna z fondu pracovní doby pro využití rehabilitace, kadeřnice a pedikůry zaměstnanci Centra - 2 hodiny v každém kalendárním měsíci, Nástup: od 1.11.2018. Mzda: 12 200,- Kč, Kontakt: Ottová Zuzana, tel.: 318 679 412 (7:00 - 14:00 hod.), e-mail: sekretariat@centrumrozmital.cz, i osobně (kancelář Centra pí Ottová), Místo výkonu práce: Centrum Rožmitál pod Třemšínem, poskytovatel sociálních služeb, Na spravedlnosti 589, 26242 Rožmitál pod Třemšínem. Pracoviště: Centrum rožmitál pod třemšínem, poskytovatel sociálních služeb [086], Na spravedlnosti, č.p. 589, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem. Informace: Zuzana Ottová, +420 318 679 412. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 25 000 Kč Elektromechanici Elektromechanici. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: elektromechanici, Požadujeme vyučení v oboru elektro., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, výuka angličtiny, indispoziční volno, dovolená navíc, Nástup: od 10.9.2018 na dobu neurčitou. Mzda: 25 000,- až 30 000,- Kč, Kontakt: Králová Kozohorská Blanka, tel.: 602 212 686, e-mail: info@mpc.cz - zasílat životopis, Místo výkonu práce: MPC System, společnost s r. o. Březnice, Pod Nádražím 297, 26272 Březnice, práce je vykonávána po celé ČR. Pracoviště: Mpc system, společnost s r. o. březnice, Pod nádražím, č.p. 297, 262 72 Březnice. Informace: Blanka Králová Kozohorská, +420 602 212 686. Výroba - Výroba Montážní dělník 21 000 Kč Montážní dělníci výrobků z kovů Operátoři výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pozice: operátoři výroby, OC, Požadujeme spolehlivost, chuť učit se novým věcem, pečlivost., Jedná se o práci na lince - montáž., Zaměstnanecké výhody: možnost ubytování, 5 týdnů dovolené, stravenky, Nástup možný ihned. Mzda: 21 000,- Kč, Kontakt: Tobiášová Lenka, tel.: 739 411 105 (všední dny 8:00 - 16:00 hod.), e-mail: lenka.tobiasova@wincottpeople.com, Místo výkonu práce: Manuvia Double you, s.r.o., provoz Dobříš, U Kodetky č.p. 1810, 263 01 Dobříš. Pracoviště: Manuvia double you, s.r.o., provoz dobříš, U Kodetky, č.p. 1810, 263 01 Dobříš. Informace: Lenka Tobiášová, +420 739 411 105.

Martin Boubal.

Cyklisté opět cinkali medailemi

Z loňského přípravného zápasu v plzeňské hale Lokomotiva. Český tým vyhrál nad Německem vysoko 13:2.

Čeští futsalisté míří do Nymburka a chtějí zpět na visegradský trůn

Proti svým! Příbrami se postaví odchovanci Suchan a Wágner

Karviná - S cílem potvrdit dobrý výkon a především zisk tří bodů z posledního domácího utkání proti Olomouci půjdou fotbalisté 1. FK Příbram do sobotního utkání 9. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se představí na hřišti třináctého celku tabulky Karviné.

-

Kam na fotbal: Do Bohutína míří rezerva Spartaku

Příbramsko - Okresní fotbalové soutěže čeká páté kolo. Podívejte se, jaké zápasy můžete navštívit.