Po prvenství v roce 2007 a druhém místě v loňském roce, kdy skončil za vítězným Kuncem jen o jeden bod, byl znovu vyhlášen Fotbalistou roku Milína útočník Ondřej Bejček.

„Přiznám se, že to i pro mě bylo tak trochu překvapením, i když v závěru podzimu se začalo dařit a mohl jsem tak trochu doufat,“ přiznal na úvod Ondřej Bejček, který putovní relikvii a pohár převzal z rukou starosty obce Milín Pavla Nekla a místopředsedy klubu Miroslava Obdržala. „Mám z toho velkou radost, i když jak říkám, moc jsem tomu nevěřil. Ten titul si přičítám především za jarní část soutěže,“ myslí si Bejček.

Jeho cesta za letošním oceněním byla přeci jen trnitější, než před dvěma roky. Přestože měl nemalý podíl na postupu A mužstva do Krajského přeboru, především úvod podzimu nové sezony mu příliš nepřál, když laboroval se zraněním. „Zlomil jsem si žebro a téměř dva měsíce jsem nehrál ani netrénoval. Pak jsem sice do týmu nastoupil a podařilo se mi s ním rychle sžít a dát i nějaké góly, i když ne tolik, kolik bychom jich potřebovali. Řekl bych, že se na podzim nedařilo nikomu podle svých představ. To možná bylo i příčinou toho, že jsem nakonec Fotbalistu roku v Milíně vyhrál,“ našel důvody Ondřej Bejček, který se v podzimní části Krajského přeboru stal nakonec se třemi brankami nejlepším střelcem Milína.

I sám držitel ceny Bejček přiznává, že to není moc, ale optimismus ho neopouští. Věří totiž v lepší časy. „Na 14. Nymburk máme ztrátu osm bodů, ale na 8. Nové Strašecí jen o tři body více. Vím, že jaro bude těžké, ale pořád to nevzdáváme. Vždyť při tříbodovém systému se může stát cokoliv. I když v mužstvu příliš velké změny neočekávám, věřím, že když se vyvarujeme zbytečných domácích ztrát, stále nejsme bez šance na udržení. Samozřejmě hodně bude záležet také na tom, zda nám cestu za záchranou umožní Středočeši v divizi. Nejlepší by bylo, kdyby nespadl žádný,“ zaspekuloval si na závěr čerstvý Fotbalista roku v Milíně Ondřej Bejček.

Pořadí prvních sedmi
A mužstvo: 1. Bejček 856 bodů, 2. Kunc 757, 3. Pacina 717, 4. Venta 618, 5. Doubek 598, 6. Lundák 410, 7. Valkoun 360 bodů.
B mužstvo: 1. Sváda 378, 2. Vančát 291, 3. Jeník 286, 4. Švehla 252, 5. Krejčí 245, 6. Dudáček 219, 7. Kroupa 170 bodů.