Milín obrat neudržel

Velvary/ Fotbalisté Milína ani ve druhém jarním zápase nezískali vítězství. Na hřišti Velvar sice dokázali otočit nepříznivý výsledek, ale v závěru zápasu o výhru přišli.

24.3.2008

Ilustrační fotoFoto: archiv Deníku

Velvary - Ligmet Milín 4:3 (2:0)

Domácí vstoupili do zápasu s chutí a už ve třetí minutě je dostala do vedení přesná hlavička kanonýra Maška - 1:0. I v dalších minutách pak hrály Velvary prim a Holan se měl v brance co otáčet. Na druhé straně jako první zahrozil Vitásek, jehož pokus vykopl z branky obránce Slavíček. Před odchodem do kabin stihli domácí zvýšit. Nejprve trefil po dalším rohu Průcha tyč, ale ve 45. minutě potrestal chybu obrany Bečvář - 2:0.

Po změně stran se změnil i vládce hřiště. Ve 49. minutě mířil Soukup nad, ale v 54. minutě už se trefil Šváb - 2:1.

V 56. minutě dostal domácí Moravec červenou kartu, ale rozhodčí zároveň ukázal žlutou kartu i Soukupovi a v domění, že má druhou, jej poslal do sprch také. Poměr sil tak zůstal nezměněn a Milín i přes křivdu dál tlačil.

Krejčího trestný kop Majtaník vyrazil, na druhé straně zazvonilo za Holanem břevno po pokusu Jehličky.

V 69. minutě přišlo vyrovnání. Šváb poslal míč do tyče, ale dobíhající Sládek už jej trefil dobře - 2:2. O dvě minuty později pak hosté zahráli precizně rohový kop, když Krejčí posadil míč na hlavu Bejčka a Milín šel do vedení - 2:3. Vzápětí mohl domácí "dorazit" Zákoucký, ale ve vyložené šanci zaváhal.

Domácí se nadechli k vyrovnání a nakonec získali i vítězství, když jim podle mínění hostů hodně pomohla přízeň rozhodčího.

V 74. minutě proměnil sporně odpískanou penaltu Mašek a stejný hráč potom rozhozenému Milínu sebral i bod, když jej obránci vystavili do ofsajdu, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře a domácí útočník dovršil hattrick - 4:3.

Branky: 3., 74. a 77. Mašek, 45. Bečvář - 54. Šváb, 69. Sládek, 71. O. Bejček.

Milín: Holan - Pacina, Roušar, Krejčí, Venta (46. Sládek) - Harvan, Soukup, Lundák (46. Šváb) - O. Bejček, Vitásek, Zákoucký.

V sobotu hraje od 15 hodin Milín na svém hřišti proti Hradištku.

24.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Nejstarší vystavené betlémy pochází z 2. poloviny 19. století, ale zastoupena je i současná tvorba.
3

Mezi vystavenými betlémy jsou i vyrobené z chleba

Farmářské trhy v sobotu 16. prosince pestrou nabídkou zboží nezklamaly.
13

Na farmářských trzích byla k dostání i Boží pochoutka s bylinkami

Starosta Sedlčan: Budu bojovat o návrat akutních lůžek

Sedlčany – Zastupitelstvo města projednávalo v pondělí 11. prosince dodatek smlouvy k pronájmu městské nemocnice z prosince roku 2001, kterou na jejím základě provozuje Mediterra Sedlčany. Monika Sedláková, právnička zastupující město, připomněla pět nejdůležitějších bodů, na které se obě strany při přípravě dodatku ke smlouvě o nájmu, správě, zařízení a provozu nemocnice zaměřily.

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Děti psaly Ježíškovi pomocí balónků

Březnice /FOTOGALERIE/ – Skoro dvě stovky balónků s přáním Ježíškovi se ve čtvrtek odpoledne vznesly k nebi od vánočního stromu na březnickém náměstí. Akci pořádalo mateřské centrum Pampeliška ve spolupráci s městem.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.