Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petice trenérů, asistentů, vedoucích a SK SPARTAK Příbram, o.s.

Příbram - Doslovný přepis petice trenérů, vedoucích a asistentů trenérů mládeže SK SPARTAK Příbram, která byla předána dne 22. 4. 2009 do podatelny MěÚ Příbram.

23.4.2009
SDÍLEJ:

Podpisy funkcionářů SK Spartak pod peticí.Foto: Deník

Jsme silně znepokojeni situací, která souvisí s podporou mládežnické základny našeho občanského sdružení SK SPARTAK Příbram a podporou areálu SK SPARTAK Příbram, které je majetkem města Příbram a které mé naše občanské sdružení v dlouhodobém pronájmu a vzorně se o něj stará.

Požadujeme, aby situace byla řešena zcela apoliticky a naprosto věcně!

Prezident SK SPARTAK Příbram ing. Králíček má velké zásluhy za organizaci občanského sdružení, za rozvoj areálu a velmi výrazně se podílí na zabezpečení finančních prostředků. Nicméně občanské sdružení není jen on, ale jsou nás desítky členů, kteří intenzívně na organizaci sdružení pracují a zabezpečují jeho výkonnou část a starají se o výchovu mládeže.

Podpora mládeže musí mít dost velkou prioritu v celém společenském životě a zejména v rozhodování radnice. Z veřejných prostředků se musí zabezpečit řádné a maximálně spravedlivé rozdělování financí na mládež.

Občanské sdružení SK SPARTAK Příbram požádalo o podporu ve výši Kč 390 000. Naprosto nejméně ze všech srovnatelných oddílů v Příbrami, přibližně se jednalo o 2 000 na mládežníka. Ostatní se pohybují mezi Kč 6 000—22 000 na mládežníka. A navíc je velké podezření, že tyto prostředky nejdou v plné výši na mládež. Byli jsme uvedeni v omyl, že obdržíme prostředky ze sportovního grantu. Což se nestalo, protože částka Kč 90 000 je naprosto nedostačující!

Na údržbu a rozvoj areálu v majetku města Příbram jsme neobdrželi ani korunu.

Jedná se o cca 35 000 m2. Požadovali jsme Kč 900 000. Pro srovnání — areál na Litavce, kde je v majetku města údajně 18 000 m2 dostal pro rok 2009 podporu Kč 1900000 (navýšení o 300 000 oproti roku 2008).

Bez výše uvedené podpory bychom museli realizovat velmi úsporný režim, zejména v mládežnické základně. Což je velmi nepříjemné rozhodnutí. A dosti nevratné směrem do budoucna.
Občanské sdružení SK SPARTAK Příbram má 400 členů a pakliže uvažujeme, že u každého člena je 10 rodinných příslušníků, tak se jedná o4 000 občanů Příbrami, kteří mají určitě zájem, aby SK SPARTAK Příbram byl stále v aktuální podobě a dále se rozvíjel.

Na podzim 2008 schválilo zastupitelstvo finanční Částku Kč 150 000 na dokončení odvodnění hřiště s umělou trávu. Tuto částku jsme dosud neobdrželi a tímto dlužíme částku Kč 150 000 dodavatelské firmě. Požadujeme splnit rozhodnutí zastupitelstva, abychom se nedostali do soudních problémů. Museli bychom se rovněž soudně bránit.

Věříme, že Rada a Zastupitelstvo města Příbram přijme tuto petici ne jako akt nátlaku (tak to není myšleno), ale jako akt vedoucí k nastolení spravedlnosti, solidnosti a apolitičnosti v podpoře mládeže a městského majetku.

V případě, že nedojde ke změně a bude zachován současný stav, jsme rozhodnuti k akcím vedoucím k občanské neposlušnosti.

Příbram, 20.4.2009

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jedna z volebních místností v Dobříši byla v areálu Základní školy Dobříš, Lidická
124

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Příbram – Jeden čas to s kinem vypadalo především kvůli návštěvnosti dost bledě, ale to je nyní už minulostí. Za první pololetí letošního roku byl průměrných počet 102 diváků na každé promítání. Příbramské kino je tak na druhém místě v návštěvnosti ze 188 sledovaných kin z celé republiky. Do těchto statistik se ale nezapočítávají multiplexy.

Papežem vyznamenaný skautský vedoucí navštívil Dobříš

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ve středu 11. října uspořádalo místní skautské středisko v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši kulturní podvečer. Na programu bylo promítání dokumentárního filmu o historii českého skautingu Skauti bez lilie.

AKTUALIZOVÁNO

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

Lupič se na místo loupeže nechal dovézt taxíkem

Kamýk nad Vltavou – Netradiční způsob dopravy na místo činu zvolil lupič, který se rozhodl přepadnout poštu v Kamýku nad Vltavou. Na místo činu i z něj se totiž nechal odvézt taxíkem. Nyní už v policejní cele zřejmě přemýšlí nad tím, kde měl jeho plán chybu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení