Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Nečín v derby zaskočila Podlesí

Podlesí – Závěrečné podzimní dějství fotbalové I. B třídy proti sobě svedlo okresní rivaly z Podlesí a Nečíně. Favoritem derby byli domácí, kteří však napínavou a emocemi nabitou bitvu nezvládli. Dvěma góly je popravil nečínský kanonýr Michal Gregor, jenž zajistil svému týmu klidnější přezimování.

15.11.2009 16

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Dostál

Podlesí – Nečín
1:2 (1:1)

Nečínští, povzbuzeni vysokou výhrou nad Sedlcem-Prčice, začali odvážně a aktivně, jenže první šanci si vytvořili domácí. Na konci rychlé kombinace střílel Mašek, proti němuž skvěle zasáhl Koza. Hostující obrana toto varování nevzala vážně a v 11. minutě už kapitulovala. Po trestném kopu nechali před brankou osamoceného Malíčka, který s pomocí teče jednoho z bránících hráčů překonal Kozu – 1:0.

Opařená Nečín byla směrem dopředu bezradná a málo nebezpečná. První střelu na domácí branku vyslal na konci úvodní dvacetiminutovky Zákoucký, jehož pokus byl pro Černohorského snadnou kořistí. Hosté navíc dopláceli na zbytečné ztráty míče, takže křídelní akce přesněji kombinujícího soupeře často na poslední chvíli hasili nečínští stopeři Vršecký s V. Vackem. Ve 28. minutě poslal Vršecký trestný kop před branku domácích, kde ho hlavou trknul za záda gólmana M. Gregor – 1:1. Podlesí na jeho zásah odpovědělo nepřesnou ránou Harvana, na druhé straně těsně před poločasem M. Gregor zakroutil přímý kop z úhlu do branky, kde zachránil brankář.

O výsledku se rozhodlo krátce po obrátce a opět tomu předcházela standardní situace. Po trestném kopu hostů zahrál ve vlastní šestnáctce rukou Soukup a rozhodčí Hamřík bez váhání nařídil penaltu, čímž rozběsnil gólmana Černohorského. Ten si nakonecvykoledoval žlutou kartu. Proti ráně M. Gregora neměl nárok a Nečín překvapivě vedla - 1:2.

Podráždění a nervózní domácí se nadechli k náporu, jenže v útoku byli téměř neškodní. Kozu prověřil z dálky jen Soukup, jinak většina akcí končila na hranici šestnáctky. To hosté byli mnohem nebezpečnější. Černohorského nejprve vyzkoušel Převor a v 64. minutě mohl dovršit hattrick M. Gregor, k němuž propadl trestný kop Vršeckého, nečínský útočník však zblízka trestuhodně minul.

V závěru domácí vrhli vše do útoku. V 72. minutě se po centru Krupy dostal k hlavičce střídající dlouhán Petráň, jenže mířil nad. Chvíli poté se hráči Podlesí i jejich lavička znovu rozčilovala, že sudí neposoudil střet Souchy s M. Gregorem jako penaltový faul. Na hřišti se zbytečně jiskřilo a plály emoce, což vyhovovalo hostům, kteří čtyři minuty před koncem mohli svou výhru zpečetit. P. Gregor se dostal do protiútoku se Zákouckým, který přečíslení vyřešil nepřesnou přihrávkou na Petřinu, a ten v pádu přestřelil.

Branky: 11. Malíček – 28. a 51. z pen. M. Gregor. Rozhodčí: Hamřík – Kvasnička, Šulcová. ŽK: Jaroš, Černohorský, Hodermarský, Černý, Kocourek – D. Budínský, M. Gregor, Koza. Diváků: 150.

Podlesí: Černohorský – Jaroš, Soukup, Malíček (66. Soucha), Hodermarský – Mašek (71. Petráň), Kocourek, Černý, Krupa – Janát, Harvan.
Nečín: Koza – D. Budínský, Vršecký, V. Vacek, Petřina – Doubek (75. Jiří Novák), Převor, P. Gregor, Valenta – M. Gregor, Zákoucký (88. Caninec).

MILOŠ KRÁTKÝ

15.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 16

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.