Do nové sezony jde Podlesí s odhodláním. „Chceme se co nejdříve zachránit a hrát v klidném středu,“ hlásí první cíl podleských fotbalistů jejich předseda a zároveň dlouholetá brankářská jednička Radim Černohorský.

Splnit tento plán má kádr sedmnácti hráčů, který přes léto doznal několika změn. Do týmu, který loni vyhrál okresní přebor, přišel brankář Liebner z Obecnice, kanonýr Černý z Tochovic nebo záložníci Vostarek z Dolních Hbit a Zákoucký ze Spartaku.

Další novou tváří pak bude trenér Tureček. „Absolvovali jsme hodně kvalitní přípravu. Jsem naprosto spokojený. Kluci makali a měli jsme i velkou účast na trénincích,“ pochvaluje si Černohorský. V týmu má podle jeho slov každý rovnocennou šanci na základní sestavu. „Je tady sedmnáct kvalitních hráčů plus máme v záloze několik dorostenců. Kluci cítí konkurenci, a to je dobře,“ doplnil brankář, který už patnáct let nevynechal jediný mistrovský zápas.

V krajské I. B třídě bude Podlesí v roli nováčka, ale někteří jeho hráči už si tuto i vyšší soutěž vyzkoušeli. A na to budou spoléhat. „Některé soupeře znám, ale určitě v nich dojde ke změnám. Zvláště u těch kolem Prahy je vždycky otázka, koho nového si přivedou. Budeme spíš vycházet z toho, že řada našich kluků už tuto soutěž v minulosti hrála a trenér Tureček už má také dost zkušeností,“ říká Radim Černohorský.

Během posledních deseti let slavili v Podlesí hned třikrát postup. Ani jednou je nepotkal sestup. A pokračování úspěšné bilance se nebrání. „Chtěli bychom se v kraji zabydlet,“ potvrzuje plány Černohorský.