Písek – Příbram
1:0 (1:0)

Vše podstatné se událo již ve 14. minutě, kdy našel Polodna ve vápně volného Červenku, a ten propálil Rondzika.

V dalších minutách si sice prvoligový tým 1.FK vytvořil několik šancí, ale přesně zamířit nedokázal Wágner ani Jurdík. Po přestávce poslal příbramský trenér na hřiště dokonce i třetího útočníka, ale koncovku svého celku tím nezlepšil.

Domácí nakonec sílícímu tlaku odolali a udrželi jednobrankový náskok až do konce. Příbram tak po loňské cestě až do čtvrtfinále tentokrát končí hned po svém prvním zápase. Navíc v nastaveném čase zastavil unikajícího Zušťáka ostře Jakub Štochl a byl okamžitě vyloučen.

Branka: 14. Červenka. ŽK: Linhart, Kubiš, Zušťák – Jurdík. ČK: 93. J. Štochl (Pb).

Příbram: Rondzik – Plašil, Nohýnek (56. Borek), Štochl, Pleško – Klesa, Videgla, Macek (68. Huňa), Divíšek – Wágner, Jurdík.

Písek se ve 3. kole Ondrášovka Cupu utká s Třincem.

„Věděli jsme, že soupeř je kvalitní. Musím ale na rovinu přiznat, že první poločas jsme propásli. Soupeř byl v úvodu o trochu lepší a po první půli jsme asi zaslouženě prohrávali,“ řekl po zápase ČTK příbramský trenér Martin Hřídel. „Po změně stran jsme měli několik vyložených šancí, bohužel jsme ani jednu neproměnili. Na závěr jsme si pak nechali dát zbytečnou červenou kartu.“

Celekod Litavky se s nízkou produktivitou potýká od začátku sezony. V sedmi ligových utkáních dal jen sedm gólů, což je nejméně ze všech šestnácti účastníků nejvyšší soutěže. „Dnes jsme měli tři čtyři vyložené šance. Pořád na tom pracujeme a já věřím, že se to zlepší,“ dodal příbramský kouč.