Praskolesy – Dobříš
4:2 (1:0)

V první šanci se ocitl hned v úvodu Čihař, ale pak se začali prosazovat hosté, ovšem brankář Lukavský si poradil se střelami Bártla i Šebka, přímý volný kop Lišky odvrátili obránci, bombu Webera stačil domácí gólman vyrazit a Šebek i Modlík stříleli těsně vedle branky.

V této fázi utkání měli domácí jedinou příležitost, když Čihař nedosáhl na polovysoký centr.

Ve 37. minutě posoudil rozhodčí souboj Webera s domácím útočníkem jako nedovolený a z pokutového kopu vsítil Čihař vedoucí gól - 1:0.

Vzápětí mohl vyrovnat Procházka, ale jeho střela jen těsně minula tyč domácí branky. Těsně před polovinou zápasu se neprosadil sólem ani Puchmajer.

Začátek druhé půle zastihl Dobříš v nedbalkách, a tak ve 46. minutě po chybách obrany zvýšil opět Čihař a v 53. minutě po autovém vhazování navýšil P. Hrdličkauž na3:0.

Ani za tohoto stavu se hosté nevzdali. Průnik Procházky skončil střelou do brankáře, Karasův únik střelou mimo branku, po akci Webera s Machačem se neprosadil Šebek. Vzápětí neuspěl ani tísněný Karas.

Až teprve v 76. minutě zakončil Šebek sólo Puchmajera úspěšně -3:1.

Poté poakci Webera vyrazil Lukavský bombu Procházky před sebe a dobíhající Karas v tisíciprocentní šanci překopl prázdnou branku.

Hned z protiútoku se uvolnil opět Čihař a zvýšil na 4:1.

Pátý gól mohl připojit po sólu Fenik, ale neuspěl. V 82. minutě bombu Webera brankář neudržel, Šebek nejprve dorážel do tyče, ale odražený míč přece jen poslal do sítě -4:2.

Karas pak ještě mohl dát Dobříši naději na bod, ale jeho hlavičku po rohovém kopu vyhlavičkovali domácí obránci a Puchmajerovu střelu stačil Lukavský zachytit.

Ještě v poslední minutě mohl zvýšit opět Čihař, ale Jechort byl tentokráte proti.

Branky: 37. z pk, 46. a 80. Čihař, 53. P. Hrdlička - 76. a 82. Šebek. Rozhodčí: Kalík.

Dobříš: Jechort – Pilecký, Procházka, Poláček, Weber – M. Řechka, Modlík (60. Peták), Puchmajer, M. Liška (70. Machač) – Bártl (60. Karas), Šebek.

V příštím zápase se utká MFK Dobříš v sobotu 4. září v derbys Březnicí. Tentokrát výjimečněod 10.15 hodin.

RADIM WEBER