Úvodní etapou bude návštěva zástupců města a fotbalového klubu 1.FK v 6. až 9. třídách všech základních škol v Příbrami. „Toto je cílová skupina, na kterou jsme se zaměřili. Ačkoliv město Příbram patří v naší republice spíše k těm menším, kriminalitou se řadí bohužel k absolutní špičce. Nám tento fakt není lhostejný a cítíme morální povinnost pokusit se tuto nepříjemnou první příčku změnit. Rozhodně nám není jedno, že se naši spoluobčané v ulicích bojí,“ říká k projektu jeho tvůrce Petr Větrovský – marketingový ředitel 1.FK Příbram.

První taková návštěva proběhne už ve středu, kdy se na hráče prvoligového týmu mohou těšit kluci a holky ze ZŠ Březové Hory.

Další etapou pak bude pozvání všech těchto mladistvých do areálu Na Litavce, kde pro ně bude připravena například exkurze nebo beseda. „Chceme dětem ukázat další možnost zábavy a poskytnout další možnost, jak si najít při příležitosti společného zájmu nové přátele a kamarády,“ doplnil Větrovský.

Na projektu se budou kromě města Příbram a 1.FK Příbram podílet také Kovohutě Příbram, které jsou partnerem projektu a poskytnou jeho účastníkům informace ohledně ekologie.

„Zaměřili jsme se na cílovou skupinu dospívajících tj. 6. až 9. tříd, protože hlavně v tomto věku si hledají vzory a nejvíce průšvihů pramení právě z nudy,“ zakončil Petr Větrovský.