Co jsem si během těchto dnů prožil, nemáte ponětí. Byl jsem nejen v oné diskuzi, ale i přímo v osobním rozhovoru obviněn z vyprovokování toho všeho, dokonce jsem to prý udělal někomu na objednávku! A vrcholem absurdity bylo označení mé osoby za autora tzv. Hájkova seznamu.

S tímto diskuzním příspěvkem nemám já, ani nikdo jiný z redakce Příbramského deníku nic společného, ani jsem jej já, ani nikdo jiný z redakce Příbramského deníku nikdy po nikom nežádal.

Proč jsem vůbec podnítil čtenáře k rozpoutání této diskuze? Tuto otázku nikdo nepoložil. Až na konci minulého týdne.

Všichni okamžitě začali házet špínu nejprve na rozhodčí, později na funkcionáře a celé oddíly. Jen jeden příspěvek nabídl řešení dané situace v okresních fotbalových soutěžích. A právě o to mi opravdu šlo. Jak vyřešit danou situaci. Ne o to, vracet se zpátky a hledat, kde dal kdo komu kolik. Nechci ani jít a chytit někoho "při činu". Chci, aby se každý zamyslel sám nad sebou a přišel s řešením, jak hrát na Příbramsku fotbal pro radost a ne pro zlost.

V dnešní době, která je všeobecně plná neúcty, zákeřnosti, lži a podvodů to rozhodně není běh na krátkou trať. Pojďme se společně zamyslet nad tím, o co by nám všem, kteří se točíme kolem okresního fotbalu mělo jít především.

Není jedno, jestli ve III. třídě skončíme na devátém nebo pátém místě? Kolik na vaše zápasy chodí diváků? Je jich více než před rokem? A proč? Jsou vaše zápasy u vás svátkem pro celou vesnici nebo záležitostí několika málo lidí?

A co mládežnické týmy - dorost, žáci, přípravka - máte? Nejde v našem okresním podání hlavně o ně? Ruku na srdce, kolik z nás, kteří hrajeme za družstva dospělých ještě někdy bude hrát někde ve vyšší soutěži? Ale oni šanci mají.

Přestaňme jeden na druhého házet špínu - nikdo nejsme dokonalý, a pojďme zkusit diskutovat o tom, co se dá zlepšit. Co můžeme dělat jinak, abychom fotbal dělali s chutí. Je potřeba změnit systém soutěží, snížit počty účastníků ve skupinách, rozdělit mládežnické soutěže do více věkových kategorií?

Co navrhujete a co byste pro to byli ochotni udělat?