Od přestupu z Příbrami do Mladé Boleslavi odehrál Riegel v novém působišti jen šest zápasů. Na jednom z prvních tréninků jej totiž po souboji se spoluhráčem bolestivě píchlo v koleni a od té chvíle se léčí. „Je to hrozně dlouhé, už se moc těším na plné zatížení,“ říká s optimismem v hlase sedmadvacetiletý záložník.

Fotbal mu chyběl, vždyť jej zranění zastihlo v době největší formy. Když však koleno bolelo i po první operaci, našly se v jeho hlavě i myšlenky na ukončení kariéry. „Určitě mě to napadlo. Ale rodina, kamarádi i spoluhráči, kteří si prošli podobným zraněním, mě povzbuzovali, abych nic nevzdával,“ vzpomíná na zahánění černých myšlenek Riegel.

Co dělá fotbalista, který má zakázan fotbal? „Půl roku to bylo na mě – spinning, chodil jsem běhat. Od léta se mi věnuje nový kondiční trenér Jirka Ryba, který mi hodně pomohl,“ říká vytáhlý hráč.

Teď už je připraven znovu se zapojit do tréninku a je bohatší o cenné zkušenosti. „Musím říct, že k něčemu ta pauza byla i dobrá. Člověk si během takového zranění začne vážit věcí, které bral jako samozřejmost nebo je vůbec nevnímal. Například vím, že teď na tréninku budu dělat všechno naplno a že když uvidím někoho, že to fláká, bude mě to hrozně štvát,“ uvědomuje si mladoboleslavský defenzivní štít.

Dostat se zpět do formy a probojovat se do základní sestavy prvoligového týmu ale nebude vůbec jednoduché. S tím si ale Jan Riegel hlavu nedělá. „Jsem připravený na cokoliv. Projdu zimní přípravou a pak se uvidí, co se mnou bude, třeba mě někam pošlou, abych se rozehrál,“ nevyloučil možný přesun.

A cíl pro letošní rok? Ten je jasný, rozšířit dosavadní prvoligovou bilanci 138 zápasů a 12 gólů: „Hlavně už chci být zdravý, ostatní se uvidí. Jsem zvědavý, jak se mi podaří vrátit se. To, že se hrozně těším, je asi všem jasné,“ dodal Jan Riegel.