Jak jste oslavil postup do 1. ligy a jak se slavil všeobecně na Marile?

Já osobně jsem postup slavil velmi decentně. Ono vám to totiž ze začátku ani tak moc nedochází, když jste v centru dění. Zato u nás doma u televize to byly podle vyprávění mé rodiny asi hrozné nervy. Nejvíc to prožívali taťka, maminka, bratr Tomáš, přítelkyně Libuška a taky nemůžu zapomenout na babičku. Přijímat gratulace od svých nejbližších je asi ta nejkrásnější oslava. My jsme taková fotbalová rodina a fotbal je u nás na pořadu dne. Co se týká oslav na Marile, tak ty proběhly už na Slovácku, kde kluci bouchali šampaňské a slavili. My jsme skoro všichni řídili, takže jsme pít nemohli. Cestou domů jsme se zastavili akorát na několika motorestech.

Co teď pro vás bude jinak, než tomu bylo ve druhé lize?

Tak změna je to obrovská, takže změn asi bude mnoho. Já osobně jsem za první ligu strašně rád, protože věřím, že konečně přilákáme do ochozů i více diváků. Zároveň bych chtěl poděkovat těm, kteří chodili a fandili za každé situace. Málokdo si dovede představit kolik úsilí stojí, aby jste se hned vrátili zpátky do elitní soutěže. Podívejte se např. na Viktorku Žižkov, ta hrála druhou ligu tři roky, než postoupila zpět. Dalším příkladem je Hradec Králové, Slovácko atd.

Co všechno vlastně máte v klubu na starosti?

Mám na starosti kompletní marketing a komunikaci. Starám se o naše obchodní partnery, kterým chci také moc poděkovat, protože bez jejich podpory bychom to nedokázali. Dále se snažím navazovat nová obchodní partnerství. V mé kompetenci je také servis pro diváky a fanoušky, kontakt s médii a podobně.

Už se vám v klubu povedlo něco, co byste si sám pochválil? Na co jste nejvíc hrdý?

Asi bych se zatím nechválil za nic, ale pokud bych měl zmínit něco, z čeho mám radost, tak je to určitě naše internetová televize Marila TV, kterou naleznete na našich internetových stránkách. Pak také zvýšení zájmu fanoušků při výjezdech na venkovní zápasy a v neposlední řadě také nově rozjížděný program suvenýrů. Zde však musím vyzdvihnout ústřední postavy fanklubu Honzu Vostrého a Zdeňka Brože, protože to je především jejich zásluha. Kluci jsou hodně akční, s klubem dýchají a ve spoustě věcech mi pomáhají. Jejich pomoc klubu je obrovská, a to v mnoha směrech.

Můžete prozradit, co nového chystáte pro novou sezonu a v jaké je to fázi?

Nových věcí bude strašně moc. V současné době pracuji na oficiálním klubovém členství pro členy našeho fanklubu, kde jim chci za roční poplatek přinést maximum výhod ze strany naší i ze strany našich obchodních partnerů. Na internetu se nám zrodil nový E-shop, ale je zatím v plenkách, chceme ho ještě více rozšířit a zlepšit. Na každém domácím zápase budeme mít stánek se suvenýry, kde si budou naši příznivci moct, stejně tak jako v E-shopu, nakoupit vše. Od odznaku či čepice, až třeba po luxusní kožené klubové křeslo.

Jak se vám spolupracuje s panem Starkou? Přeci jen jste každý jiná generace a jinak dlouho se pohybujete ve fotbalovém zákulisí.

Spolupráce s Jardou je na výborné úrovni. To, na čem jsme se domluvili, přesně platí. Přestože je opravdu jiná generace, tak si rozumíme. On si rozumí téměř s každým. Je obklopen lidmi různého věku, takže nerozlišuje mladý, starý. On sám je velice moderní člověk, poslouchá hip hop… Jsme malý klub, ale jsme zde taková velká rodina. S Jardou hodně diskutujeme a bavíme se, ale to už jsme dělali ještě dřív, než jsem zde začal pracovat. Dává mi veliké pole působnosti a já si zodpovídám za svůj úsek. Pro mě to je člověk, který mi splnil sen pracovat ve fotbale a nebál se mě angažovat i přes můj nízký věk.

Na post, který zastáváte, jste opravdu mladý…

Nedávno mi zrovna říkal jeden novinář, že jsem asi nejmladší ligový pracovník v Evropě a možná i na světě.

Říká se, že pan Starka v Marile končí, můžete tuto informaci potvrdit nebo vyvrátit?

O téhle informaci můžu říct, že je pro mě naprostým nesmyslem. Pro Jardu je příbramský fotbal vším a myslím, že by ho nikdy neopustil. Nedokáži si to představit. Asi se jedná o takové ty hospodské drby.

Jak to bude s názvem klubu v příštím roce?

Na to nedokáži odpovědět, protože ještě v současné době nemám ani co. Až bude výsledek, tak se určitě včas vyjádříme.

Kdy začnou fotbalisté s přípravou na novou sezonu?

Fotbalisté se sejdou 30. června. Asi týden budou trénovat tady, poté bude následovat zhruba desetidenní soustředění pravděpodobně v Německu a závěr budou opět absolvovat v domácích podmínkách. Máme hezké zázemí, takže by v tom neměl být problém.

Co se děje v klubu teď, kdy hráči mají dovolenou? Dali jste si také volno nebo pokračujete v práci?

Hráči mají sice dovolenou, to je pravda, ale my musíme pracovat dále a s postupem do elitní soutěže ještě víc. Takže dovolená třeba pro mě v současné době nepřipadá vůbec v úvahu.