Po sestupu nebývá v týmu obvykle příznivá atmosféra. Jak se s pádem vypořádal Rožmitál?
Naše situace je asi stejná, jako u každého sestupujícího týmu. Po sezoně byla mírná „depka“, ale postupem času se na fotbal zase těšíme.

Jste tedy na soutěž patřičně nažhavení a připravení?
Pravda, přípravné utkání s Březnicí se nám vůbec nepovedlo, ale pohárové utkání v Lázu a úterní příprava se Sedlicí u Blatné napověděla, že kluci kvalitu mají. Velice příznivé je i to, že v kádru máme drtivou většinu vlastních odchovanců. Oslovit naše kluky a spolupracovat s nimi byl náš prioritní úkol.

Sestupující týmy zároveň většinou řeší odchody hráčů. Vy jste ale spíš posilovali…
Těší nás návrat Kuby Hausleitnera, který by se měl přidat k tahounům týmu. Každopádně návrat Honzy Melichara do branky je velkým přínosem. Jsme rádi, že naši hráči na Rožmitál nezanevřeli a jdou do toho s námi.
Navíc na hostování jsou u nás minimálně pro tuto sezonu Vítek Kalina z Věšína, který u nás dlouhá léta hrál a František Větrovský z Tochovic. Bohužel, oba se nám v přípravě zranili. Patří ke zkušeným hráčům a my věříme, že až budou fit, tak nám zdravě zvýší konkurenci v týmu.

Půjdete za okamžitým návratem do kraje?
Někteří lidé pochybují, že se vrátíme hned. Nakonec by to nebylo nic divného pro sestupující mančaft z vyšší soutěže, ale my se nechceme schovávat za různé diplomatické kličky a jasně říkáme: cíl je postup. Stejně nás budou soupeři brát jako favorita a je na nás, jak se s tím popereme. Jestli se nám cíl podaří? Uvidíme v červnu!

Spartak Rožmitál
Brankáři: Melichar, Zrno, Pičman. Hráči: Drechsler, Trefný, L. Eisenreich, Zajíček, Hruška, Závodný, Větrovský, Skotnica, Kalina, Hausleitner, Mora, Pejsar, Velek, Váně, Doležal, Kott, J. Eisenreich, Leitermann, Mužík.
Realizační tým - trenéři: Zárybnický, Milec, Troch. Trenér brankářů: Milan Pour. Vedoucí mužstva: Josef Pour. Zdravotník: Tereza Kotayová.