Filip Rýdel trénuje v Příbrami, kde se snaží přesvědčit italského kouče Massima Moralese. „Tam by to pro mě bylo dobré, je to první liga,“ říká Rýdel. V Gambrinus lize odehrál 61 utkání, dal jeden gól.

Se Sigmou začal přípravu, ale hned druhý den se přesunul do Příbrami.

Jak to vypadá s vaším možným hostováním v Příbrami?

Zatím tady trénuju, uvidím, jak to dopadne. Ale šel bych sem rád. Je to první liga. Nejprve ale musím přesvědčit trenéra a pak se musíme dohodnout na podmínkách. Kluby mezi sebou a já s Příbramí. Pokud to klapne, tak by to pro mě bylo dobré řešení. Po zranění se potřebuju rozehrát.

Pokud by vám to neklaplo v Příbrami, mají prý o vás zájem Třinec a Karviná ze druhé ligy. Je to tak?

Ano. Samozřejmě bych nejraději do nejvyšší soutěže. Ale pokud to z jakéhokoliv důvodu nedopadne, tak pak přijde na řadu varianta buď s Třincem nebo Karvinou. Tam už jsou nějaké předběžné dohody. Teď potřebuju především pravidelně hrát.

A mělo by to být ve všech případech na hostování?

Ano. Do Příbrami na rok, v případě té druhé ligy možná i jen na půl roku.

V Příbrami trénuje italský kouč Morales. Má nějaké zvláštní metody?

Je to v pohodě. On mluví anglicky, je tam překladatel. Jinak normálně trénujeme. Běháme, jsme na hřišti. Ve čtvrtek hrajeme zápas, měl bych nastoupit, kouč mě chce vidět v utkání.

Kdy se rozhodne, jestli budete v Příbrami působit, nebo ne?

Já doufám, že nejpozději v ten čtvrtek. Víc už bych ani čekat nechtěl, pokud se definitivně nerozhodne do konce týdne, půjdu jinam. O víkendu jede Příbram na soustředění do Německa, takže do té doby by snad mělo být jasno.