Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sedlčany rozhodly po změně stran

SEDLČANY -V prvním mistrovském utkání nové sezony přijeli na hřiště Tatranu Sedlčany fotbalisté Nového Strašecí. O vítězství domácích rozhodl druhý poločas.

7.8.2007 1

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Hájek

Sedlčany – N. Strašecí
4:2 (2:2)

Domácí hráli rychle, důrazně a snažili se o ofenzivu, zatímco hosté se spoléhali především na standardky.

Že je to silný opěrný bod, dokázali již ve 12. minutě, kdy si míč ve vzdálenosti 25 metrů postavil kapitán Mrázek a krásnou ránou otevřel skóre – 0:1.

Sedlčanské branka nezaskočila a pokračovali v ofenzivním fotbale. Aktivní Petr Chlasták několikrát nebezpečně zahrozil rychlými výpady na soupeřovu branku a už za šest minut vyrovnal, když se k němu v pokutovém území odrazil míč a nekompromisně zakončil – 1:1.

Domácí se nechtěli spokojit s nerozhodným výsledkem, a tak pokračovali v tlaku. Ve 29. minutě byl v pokutovém území sražen Dušan Pudil, míč si na penaltu postavil Havel a nedal brankáři šanci – 2:1.

Pak si vzal slovo hostující kapitán Mrázek. Sedlčanským zadákům nestačila jeho první trefa a v krátkém sledu dvakrát faulovali v blízkosti vlastní branky. Mrázek nejprve otřásl břevnem Mošničkovy svatyně, ale další pokus už nádherně stočil do levého horního růžku – 2:2.

Tatran hrozil zejména z křídelních prostorů a dobře zahrávaných rohových kopů. Blízko ke gólu měl ve 40. minutě Žáček, ale jeho střela o metr minula branku soupeře.

Ve druhém poločase pokračoval atraktivní fotbal a domácí do vedení opět poslal Havel, který si na hranici šestnáctky zpracoval přihrávku od Pudila, míč si postrčil ke středu hřiště a prudkou střelou skóroval – 3:2.

Poté se v 57. minutě výborným zákrokem prezentoval Mošnička, když zlikvidoval včasným vyběhnutím šanci soupeře.

Poslední gól padl v 72. minutě a opět do branky hostů. Míč vybojoval Žáček, přihrál Kendelovi, který byl v pokutovém území faulován, rozhodčí ponechal výhodu a Petr Chlasták před prázdnou brankou snadno skóroval – 4:2.

Sedlčany: Mošnička – Polidar – Hrdlička, Bartoš, Valenta (73. M. Chlasták) – Havel (79. Kvěch), Pudil, Žáček, Kandel – P. Chlasták, Bartoň (90. Šimek)

7.8.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchestrem divadla Semafor

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Vizualizace přestupního terminálu v Sedlčanech.

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou.