Slavia – Příbram
3:2 (2:0)

V prvním poločase měli daleko více ze hry domácí. Přestože nemohli být kvůli disciplinárnímu trestu hnáni svými fanoušky, vytvořili si řadu šancí a dvě dokázali proměnit.

Tu první dokonce v úplném úvodu utkání, kdy Hrušku překonal mladíček Koreš. Po čtvrthodině hry pak hosty od další pohromy dvakrát v krátkém sledu po sobě zachránila tyč.

Příbramáci poprvé zahrozili až ve 26. minutě, kdy však stihli závar před Zlámalem domácí obránci uhasit razantním odkopem.

Jak půle začala, tak i skončila. Dvě minuty před přestávkou si na centr Kaufmana naběhl Trubila a málem zblízka protrhl síť.

Po změně stran vyběhl na hřišti místo Ricky Videgla a bylo to znát. Hráč, který se nedávno vrátil z testů v Betisu Sevilla, hru Příbrami oživil a hosté několikrát nebezpečně stříleli.

Na druhé straně mohl zlomit odpor Příbrami Kisel, do svého lobu přes vybíhajícího Hrušku však dal příliš síly a míč skončil za brankou.

V 57. minutě předvedli hosté „osvědčenou“ fintu z rohu. Koukal využil nepozornosti Slávistů, míč vzal od rohového praporku a propálil Zlámala – 2:1.

Hra se pak přelévala ze strany na stranu a Příbramští dokonce přidali druhý gól. Wágnerovi však překazil radost zvednutý praporek asistenta rozhodčí Damkové. O chvíli později chytil Zlámal hlavičku Koukala a Pleško střílel z hranice vápna těsně nad.

Jak se dávají góly tak hostům předvedl domácí Pospěch. Po chybě Hrušky se míče zmocnil Janda a předložil jej svému spoluhráči před opuštěnou branku – 3:1.

V závěru už se Slavia nikam netlačila a Příbram ji měla možnost potrestat. Zvládla už ale jen snížit po gólu Wágnera.

„Chtěli jsme získat byť i jeden bod, přestože by třeba nic neřešil. Nechali jsme Slavii příliš prostoru a první poločas vyzněl vyloženě v náš neprospěch. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Najednou nás bylo plné hřiště a ukázali jsme, že umíme hrát. Snížili jsme, měli jsme tlak a chtěli vyrovnat. Položila nás ale laciná branka na 3:1. Bod se tu dal uhrát,“ litoval hostující trenér František Kopač.

Nyní tedy má Příbram v tabulce 25 bodů. Od Brna ji dělí jediný bod, neboť fotbalisté Zbrojovky včera remizovali s Českými Budějovicemi 1:1.

V sobotu se od 17.30 hodin oba týmy utkají ve vzájemném duelu. Dost možná rozhodujícím pro setrvání v nejvyšší soutěži.

Branky: 2. Koreš, 43. Trubila, 79. Pospěch - 57. Koukal, 90. Wágner. Rozhodčí: Damková. Bez karet. Bez diváků.

Slavia: Zlámal - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Koreš, Janda, Kisel, Jarolím, M. Černý (69. Hora) - Pospěch (80. Vlček).
Příbram: Hruška - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Divíšek - Klesa, Koukal, Ricka (46. Videgla), Pleško (77. Papšys) - P. Pilík (72. T. Pilík), Wágner.