Do Příbrami přijel soupeř, se kterým má Spartak za poslední roky nelichotivou bilanci. Sokol Nové Strašecí sebralo před dvěma roky kamnářům postup právě do krajského přeboru. Na podzim skončilo vzájemné utkání jednoznačně pro hosty a museli bychom o hodně let zpátky, aby jsme objevili vítězný zápas pro Spartak.

Spartak - Nové Strašecí 1:0 (1:0)

Každý zápas je ale jiný. Začátek vyšel lépe domácím, kteří se do svého soupeře zakousli. Celé střetnutí nakonec právě úvod rozhodl. Ve 4. minutě po rohu Dražana a souboji Kuta s Hulešem usměrnil odražený míč hlavou do sítě Smejkal. Marný byl už pokus obránce na brankové čáře.

Kamnáře brzké vedení ještě více nabudilo. Macek střílí levačkou těsně vedle a Havrlík při slalomu mezi obránci v pokutovém území protahuje Kuta, který s námahou vyráží na roh. Strašecí se osměluje pomalu. Až po půlhodině hry poprvé prověřuje Solnaře přímý kop Kouly a před počasovým hvizdem samostatná akce Koudely. Vše bez kýženého úspěchu. Domácí hráli s nasazením a je jen škoda, že svůj hubený náskok nepotvrdili druhou brankou. K té měli blízko po střelách Smejkala a Macka.

Druhé dějství začalo šancí hostů. V 53. minutě Ducár připravil krásným pasem pozici pro Kubce, ale ten na rohu malého vápna ani ve skluzu na míč nedosáhl. Z protiútoku odpověděl tvrdou střelou Havrlík, ale bohužel opět bez konečného efektu. Po hodině hry mohl vést k dvoubrankovému vedení přímý kop Macka, ale minul těsně pravou Kutovu tyč.

Další příležitost připravil po zranění se vrátivší Havrlík pro dobře nabíhajícího Smejkala. Kapitán domácích se dobře uvolnil, ale při zakončení ve výhodné pozici netrefil ideálně míč. Strašecí se k vyloženým šancím v této fázi zápasu nedostávalo, ale po vystřídání dvojice hráčů se začalo více tlačit na polovinu Spartaku. Tím ale také otvírali prostor v zadních řadách pro rychlé brejky. Havrlíkovy průniky po pravé straně dělaly soupeři problémy. Hostující obránci je často zastavovali nedovoleně. Bohužel následné standardní situace k úspěchu nevedly.

Nevyužity zůstaly i kontry útočného dua dorostenců Domma a Gregořici. V závěrečné patnáctiminutovce hráli hosté vabank a mnoho nechybělo, aby srovnali. Nejblíže k tomu měl střídající Zázvorka. Perfektně z voleje trefil přetažený centr Stuchla, ale Solnař Spartak podržel. Stejně tak při závarech v pokutovém území, kdy hosté byli příliš důrazní.

Konečnou pojistku mohl napsat opět Smejkal. Po Mackově pasu míří hlavou nad.

Kamnáři si tak po dvou porážkách a čtrnáctidenním volnu připsali důležité tři body a konečně zrušili komplex Nové Strašecí.

Branka: 4. Smejkal. ŽK: Houdek – Koula, Tlustý. Rozhodčí: Garaja. Diváci: 100.

SK Spartak: Solnař – Steinbauer, Huleš, Šutek – Havrlík, Smejkal, Macek, Houdek, Dražan (90. Haas) – Gregořica (89. Kareš), Dommo (79. Černý).

V sobotu odjíždějí k dalšímu utkání do Staré Boleslavi a poté je čeká okresní derby s Dobříší.