Spartak – Holýšov
3:2 (1:1)

První poločas v mrazivém počasí hrstku diváků nezahřál. Hrál se sice rychlý a kombinační fotbal, ale s minimem gólových příležitostí.

Po čtvrthodině hry se po rohovém kopu hostů před Švarcem nejlépe zorientoval Procházka, ale jeho hlavička minula o centimetry pravou tyč. Ve 25. minutě už to hostům vyšlo. Na centr Kulicha si naběhl neatakovaný Majlát a nedal Švarcovi žádnou šanci.

Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Po čtyřech minutách se o to zasloužil Černý, který chytrou a technickou střelou ze třiceti metrů překvapil brankáře Janču. Poté diváci jen registrovali nepřesné pokusy Houdka se Svobodou na staně jedné a Šimka s Procházkou na druhé straně.

Druhé dějství začalo velkou příležitostí Ježka. Ten využil nedorozumění obránců a řítil se sám na branku hostí. Jenže jeho pokus o kličku gólman Marcel vystihl. V 56. minutě stačil ještě Dostálek před prázdnou brankou a nabíhajícím Hulou ukopnout na rohový kop, ale o minutu později už hosté podruhé vedli. Aktivní Procházka unikl po pravé straně a naservíroval balón přesně na nohu Huly, pro kterého nebyl problém jej uklidit do sítě – 1:2.

Kamnáři ihned zaveleli ke zteči. V 60. minutě se po pravé straně probyl Dostálek, ale jeho střelu Marcel vyrazil na roh. V další šanci se ocitl znovu Ježek, ale nedokázal centr Dražana usměrnit špičkou kopačky do odkryté branky.

V 67. minutě přišla pro promrzlé diváky opravdová lahůdka. Přímočará rychlá akce okořeněná brankou z učebnice moderního fotbalu.

Čupalka vysunul na levé straně Dražana, který centrem našel mezi stopery hlavu Svobody a bylo opět srovnáno. Čtvrthodinku před koncem pak přišla pro hosty další pohroma. Po zmatku v obranných řadách si dezorientovaný Hamerník vstřelil při pokusu o malou domů hlavou třetí branku.

Spartak tak odešel z dalšího přípravného zápasu opět vítězně. Vítězství je o to cennější, že musel dvakrát dotahovat náskok Holýšova.

Spartak: Švarc – Černý (46. Skotnica), Huleš, Steinbauer, Šutek – Houdek (46. Dostálek), Macek, Smejkal (46. Čupalka), Haas (46. Dražan) – Svoboda, Gregořica (46. Ježek).

Další utkání čeká fotbalisty Spartaku ve středu 6. února, kdy od 18 hodin hostí silný FK Králův Dvůr. Ten je montálně druhý v divizi a touží po postupu do ČFL.