Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Spartaku se setkali jeho bývalí hráči

Příbram - V pondělí 28. prosince se v restauraci Spartaku Příbram uskutečnilo vánoční setkání bývalých fotbalistů Spartaku, kteří oblékali dresy pátého nejstaršího klubu v Čechách v padesátých, šedesátých a sedmdesátých letech minulého století.

30.12.2009
SDÍLEJ:

Spartak Příbram.Foto: Deník

Nejvzácnější byla účast legendy toho klubu – Jiřího Tůmy, který oblékal dres bývalého Horymíru již od 16 let, a to od roku 1942 až do roku 1966. Zúčastnili se i další fotbalisté, kteří mají na Spartaku odkopáno více, než deset soutěžních ročníků – Václav Havelka, Jan Hulínek, Rudolf Burda, Josef Mára a další fotbalisté, kteří toho mají na Spartaku odkopáno o něco méně – Jan Šejna, Miroslav Šmíd, Jan Preisler, Jan Makovec, Jan Kožíšek, František Stropnický, Josef Pochman, Josef Bacík, Josef Kuba. Mezi bývalé spoluhráče a poté také svěřence se zašel podívat i Josef Hadraba, který v posledních dvaceti letech působí u prvoligové 1. FK Příbram. Po delší odmlce se na Spartaku ukázal i juniorský mistr Evropy z roku 1968 Jiří Šach. Za vedení SK Spartak přišli bývalé hráče přivítat kromě ing. Králíčka i Karel Dostálek a Miroslav Bodnár. O dobrou náladu této fotbalové sešlosti se staral výborný harmonikář Josef Kuba.

V úvodu vánočního sezení přivítal přítomné fotbalisty i věrné fanoušky - prezident klubu ing. Králíček, který hráčům poděkoval za vše, co v minulosti v dresech Horymíru, či Spartaku odvedli, a že ani po letech na Spartak nezanevřeli. Obšírně se zmínil o tom, co bylo v posledním desetiletí na Spartaku vykonáno ke zkrášlení a lepšímu využití tohoto areálu. Byly zcela přebudovány a zmodernizovány kabiny, včetně sociálního vybavení. Hráči i veřejnost mají k dispozici saunu a tělocvičnu. Na hlavní hrací ploše se provedla rekonstrukce travnaté plochy a škvárové hřiště na horní ploše bylo přebudováno na travnaté. Na obou hracích plochách bylo instalováno automatické zavlažování. Byla dokončena umělá travnatá hrací plocha v zadním traktu stadionu s řádným osvětlením. Při nepřízni počasí se zde odehrávají i mistrovské zápasy. V areálu stadionu bylo vybudováno hřiště pro plážový fotbal, či volejbal a také klubová restaurace, která slouží i veřejnosti.

V dalším průběhu sezení hráči zavzpomínali na staré časy, kdy na mistrovské zápasy chodilo kolem dvoutisícovky diváků. Když se hrálo derby s Baníkem Příbram, či s Dobříší tak přišlo i okolo čtyřtisícovky diváků. Klubový rekord byl vytvořen v roce 1959, kdy na utkání s národním mužstvem Etiopie přišlo 5000 diváků. Fotbalisté tehdy hrávali na škvárových hřištích a pro dnešek je již úsměvné, že těsně před samotným zápasem přijeli hasiči s cisternou a prašné hřiště museli pokropit, aby se na něm vůbec mohlo hrát. Spartakovští veteráni si přislíbili, že se budou o Vánocích scházet každoročně, a že vydatně pomohou s rozšířením členské základny a budou i nápomocni při shánění potřebných financí pro fotbalový klub. Škoda, že nepřišel nikdo z městských radních. Zváni byli starosta i místostarosta a ty svou neúčastí opětovně ukázali, že jim pátý nejstarší fotbalový klub v Čechách k srdci nepřirostl. Prostě mají jiné priority, než pomáhat amatérskému klubu.

Toto vánoční sezení spartakovských fotbalových veteránů završilo důstojné oslavy, které v letošním roce v rámci 115 let od založení klubu na Spartaku proběhly. Cílem pro nadcházející rok 2010 je návrat do krajského přeboru u A-mužstva dospělých a další zkvalitnění dorostenecké i žákovské kopané.

JOSEF BACÍK

30.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení