Sedmnáctičlenný výbor se dobře staral o chod fotbalového klubu. Pracoval ve složení: předseda Zdeněk Zelenka, místopředseda V. Macháček, hospodář a matrikář Jan Hemmer, sekretář J. Tůma, sportovně technická komise J. Mára, členové výboru K. Kyttler, R. Burda, Z. Burda, R. Šaller, V. Nečas, J. Pochman, Z. Míka, V. Černý, P. Vorel, V. Havelka, J. Makovec, L. Trneček. Lékařskou péči zajišťoval MUDr. J. Žemlík.

V A mužstvu, i přes odchod reprezentačních dorostenců Csaplára s Drahokoupilem a kapitána J. Šacha k Litavce, byl nadále kvalitní hráčský kádr, na čemž měli velký podíl J. Hadraba se Zd. Zelenkou, kteří uměli mužstvo vhodně doplňovat.

Podzim 1979 navrátil do branky, po fotbalových štacích v TJ UD Příbram a na Viktorii Žižkov, Luboše Pružinu, kterého jistil na pozici dvojky spolehlivý Zd. Braniš. Navíc se vrátil z vojenské dvouleté služby další gólman Zd. Bartoň. V obraně vytvořil spolehlivou hráz P. Klein– bauer, jemuž většinou sekundoval další hráč z dorostenecké líhně TJ UD – Zd. Schwarz. K dispozici na post stopéra byl ještě Č. Slepička. Krajní obranu zajišťovali V. Kareš, L. Šneberger, J. Petřina, J. Jindáček a J. Chaloupka. Zálohu s přehledem dirigoval St. Durdil, tvrdostí oplýval R. Straka a střelbu obstarával M. Šindelář. V některých zápasech si zahrál i voják K. Starý, v útoku stále zářila střelecká stálice V. Šlehofera a spolehlivé výkony předváděl i J. Šindelář. Velké posílení kádru byl návrat brilantního technika L. Vimmera, který se vrátil z TJ UD.

Dále do mužstva přišli: střelecky disponovaný V. Petrák z Nové Vsi, technik P. Kozohorský z Brandýsa a z dorostu J. Kašuba a Fr. Flachs, který však vážně onemocněl a s fotbalem musel skončit.

Soutěžní ročník 1979/80 zahájili Spartakovci v Čerčanech smolnou prohrou 0:1. Doma si vše vynahradili a porazili 3:0 ČSS Vraňany (Petrák 2, Vimmer). Poté prohráli 2:3 v Jílovém, když obě branky dal Petrák. Doma zvítězili nad silnými Vojkovicemi 2:1 (Petrák, Vimmer). V dalších dvou zápasech se Hadrabovým svěřencům již tolik nevedlo. V Semicích jim nepřál sudí a prohráli 1:2. Doma podlehli Mělníku 1:3.

Do formy a náležité psychické pohody je vrátily berounské celky. Na Lokomotivě dokázali góly Kareše a Kozohoského vyválčit dva body za výhru 2:0 a na domácím trávníku deklasovali Cementárny Beroun 6:1 (Kleinbauer, Petrák, Vimmer, Durdil a bratři Šindelářové). V 9. kole nezakolísali ani v lázeňských Poděbradech, kde vyhráli brankami Vimmera a Šlehofera 2:0. Se zájmem očekávané střetnutí s Loko Nymburk bylo ódou na radost. Sympatického soupeře z Polabí doslova smetli z trávníku a výsledek 5:0 (Šlehofer 2, Durdil 2, Vimmer) byl pro hosty ještě milosrdný.

Výbornou formu z posledních kol potvrdil Spartak i v Teplýšovicích, kde vyhrál dvěma góly Petráka 2:0. Doma se rozešel nerozhodně s ČKD Slaný 2:2, na Jiskře Kolín prohrál 1:2 a na domácím hřišti porazil Lokomotivu Kladno 4:2.

Podzimní pověst si zbytečně pošramotil v posledním zápase podzimu ve Velvarech, kde podlehl 0:2, když od 37. minuty hrál bez vyloučeného gólmana Bartoně.

Přesto bylo podzimní 4. místo s minimálním odstupem od vedoucích Vojkovic pro jaro příslibem.

Dorostenci si vedli v krajském přeboru celkem zdatně. Podzimní 3. místo za celky Vlašimi a Kralup bylo též nadějné. Trenér Mára se mohl spoléhat na výjimečné střelecké schopnosti Jardy Pazdery, ale střelbu obstarávali i Brůček s Lavičkou a bombardérem z velkých vzdáleností byl stopér Petr Mišun. Pilířem obrany byl Klopot a spolehlivým gólmanem Petrus, jemuž šlapal na paty mladíček Mirek Bodnár.

Dobře si vedli i mladší dorostenci, kde vyrůstal výborný obránce Ivan Pihávek, dále zde hrály pozdější opory Carda, Kymla a Mikšík.

Starší žáci se drželi ve středu tabulky krajského přeboru. V tomto celku dávali o sobě vědět Zd. Weisheitel, Kotrbatý, Junek, Čebiš, R. Hájek, K. Havelka, M. Matějka a především Zd. Staroba.

Po slibném podzimu 1979 se netrpělivě čekalo na jaro. Sen o divizi vyburcoval spartakovské funkcionáře, kteří zajistili fotbalistům opravdu kvalitní přípravu. Hráči se zúčastnili zimního turnaje pořádaného Spartakem Písek. V silné konkurenci za účasti mužstev: Spartak Písek A i B, IGLA a Lokomotiva České Budějovice, Slavoj Protivín, Okula Nýrsko a Vodňany se neztratili a obsadili 2. místo. Fotbalisté absolvovali i zimní soustředění v Dolním Kružci na Šumavě na úkor své dovolené, což svědčilo o kladném přístupu hráčů k přípravě. Mužstvo stále trénovalo duo Hadraba, Zelenka. Hráčský kádr byl obdobný s podzimním. Přišel pouze Roman Hájek a místo něj na Litavku zamířil Chaloupka. Kádr doplňovali i dorostenci Pazdera, Petrus a Lavička.

Jaro 1980 začalo impozantně, když kamnáři porazili po nadějném výkonu 3:0 Čerčany, brankami Kleinbauera, Hájka a Petráka. Optimismus fanoušků vrátil zpět na zem hned další zápas ve Vraňanech 0:1. Další zápas doma s Jílovým se nehrál pro nezpůsobilý terén a v následném utkání venku utrpěl Spartak drtivou porážku s vedoucími Vojkovicemi 0:4.

Po povinné výhře nad Semicemi 2:0 (Šlehofer a Petrák) se rozloučil se spartakovským dresem Václav Šlehofer. Na hrotu útoku hrál 14 let a byl pro všechny obrany obávaným střelcem. V dubnu 1980 odešel do TJ UD, kde se stal nejlepším střelcem tohoto mužstva v národní lize.

Výměnou za něj přišel Mirek Lžičař, který byl v sedmdesátých letech bezesporu nejlepším příbramským fotbalistou.

Nadměrným požíváním alkoholu se však postupně z velkého talentu stával průměrný fotbalista. V 18 letech odešel ze Spartaku jako velice nadějný klučina a ve 30 letech se vrátil téměř jako troska. Od jeho návratu na Spartak se rozhodně čekalo více, než předvedl.

(pokračování za týden)

JOSEF BACÍK