Začala rekonstrukce areálu

Nosným programem valné hromady SK Horymír Příbram, konané 12. února, bylo projednání a schválení tří bodů: zvolení pětičlenného předsednictva, změna názvu klubu a doplnění stanov. Dříve, než k tomu došlo, provedl předseda fotbalového klubu Vladimír Králíček podrobnou analýzu činnosti od loňského února, kdy byl postaven do čela SK Horymír. V úvodu poděkoval příbramské radnici, zejména starostovi Josefu Vackovi, za finanční podporu.

Tato částka promarněna nebyla. V areálu stadionu se vykonal obrovský rozsah prací. Začalo se rekonstrukcí kabin, vybudovala se moderní prádelna. Byly zlikvidovány zastaralé typy plynových kamen, které byly nahrazeny radiátory s kotlem na plyn. Dále blšanská firma zrenovovala travnatou plochu a bylo vyměněno i zábradlí kolem hlavní travnaté plochy a střídačky. Členové klubu pomohli s opravou betonového terasu a schodiště, dále byl vylepšen vstup do areálu. Provedla se i rekonstrukce umývárny a WC.

Volba předsednictva

Předsedou volební komise Luďkem Bernátem bylo konstatováno, že valná hromada je usnášeníschopná, a tak mohlo dojít k volbám, kde bylo zvoleno pětičlenné předsednictvo ve složení: Vl. Králíček, K. Dostálek, J. Csaplár, L. Kyttler a J. Jendruščák.

Po volbě nového výkonného výboru navrhl dosavadní předseda změnu názvu. Odůvodňoval to tím, že název Horymír se u mladší generace neujal a právě ta žádá změnu názvu klubu. Náklady na přebudování písmen na tribuně by přesáhly náklady na výměnu registračních průkazů. Protože se valné hromady zúčastnili většinou fotbalisté a členové mladší garnitury, byl návrh na změnu názvu nadpoloviční většinou přijat. Ke změně názvu se ostře ohradil J. Bacík, který doslova řekl, „že jej mrzí, když dnešní vedení změnilo po pěti letech název klubu. Název Spartak byl v neblahých padesátých letech direktivně nařízen tehdejšími mocenskými orgány. Zdůvodňovat to tím, že se název Horymír neujal, je chybným konstatováním.

Slavia Praha se také nevrátila k názvu Dynamo. Sparta se také nejmenuje Spartak Praha Sokolovo a Bohemians by se určitě nevrátili k názvu Spartak Praha Stalingrad.

Tradice se mají vždy ctít, vždyť Horymír patří mezi pět nejstarších českých klubů. To zřejmě současnému vedení uniklo“.

Nový název se začal užívat od nového soutěžního ročníku 2000/01.

Postup se skutečně podařil

Zimní přípravu SK Horymír Příbram absolvovali hráči pod vedením trenéra Csaplára. Z hráčského kádru nikdo neodešel, naopak přišli Jiří Šindelář a Tomáš Macek z Dukly Příbram B. V rámci přípravy odjelo mužstvo nabírat fyzičku na Šumavu do Srní. Týdenní soustředění bylo náročné, ale všichni fotbalisté dokázali, že to s postupem myslí vážně.

Ani po příjezdu do Příbrami nedal trenér Csaplár hráčům příliš odpočinku. Tvrdě se trénovalo až do konce února, poté přešlo mužstvo na zápasový rytmus, kdy zvládalo až sedm tréninkových jednotek týdně. Pro trénink využívali hráči všechny možnosti, které byly k dispozici, např. umělou plochu příbramského gymnázia, atletický tunel u 7. ZŠ, haly 3. ZŠ a plaveckého stadionu. Regeneraci po náročných trénincích zajišťoval Ota Bartoš ve svém plaveckém centru.

V přípravných zápasech prohrálo A mužstvo Horymíru s Březnicí 3:4, porazilo dorost Dukly Příbram 3:2 a s vlastní rezervou remizovalo 1:1. Nutno dodat, že všechna utkání se hrála na těžkých terénech. První jarní soutěžní kolo s Kovohutěmi bylo odloženo.

Hned první zápas jara se vydařil. SK Horymír na svém hřišti přivítal vedoucí celek tabulky – Teplýšovice, a po dobrém výkonu zvítězil 2:0 brankami Smolaře a Viskupa. V dalším zápase doma ještě výrazněji porazil celek Chotýšan 3:0 (Petráň, Viskup, Havrlík). V okresním derby s rezervou Milína zařídil remízu 1:1 Viskup. V dalším kole zahráli výborný fotbal v Jílovém, kde vyhráli 4:0 (Macek, Smolař, Havrlík a Šindelář).

Překvapivě však prohráli 1:2 v Maršovicích, když brankář Vondrášek dostal branku z 35 metrů. V Kovohutích našel střeleckou mušku Petráň, který byl autorem tří gólů. Horymír tam vyhrál 5:0 a další branky vstřelili Viskup s Dražanem. Doma se Štěchovicemi zařídil výhru 1:0 dorostenec Dražan.

V důležitém zápase v Nespekách Csaplárovi svěřenci nezklamali a po bojovném výkonu vyhráli 2:1 (Macek a Petráň). Proti novému Knínu se střelecky zaskvěl Dražan, který dal čtyři góly. Přesvědčivou výhru domácích 5:1 pečetil pohotovým volejem Havrlík. V Rožmitále Viskup zahodil penaltu a remíza 0:0 mohla v konečném účtování SK Horymír hodně mrzet.

Ještě tři kola před koncem na tom byly lépe Teplýšovice, které doma čekal relativně snadný soupeř – Kovohutě Příbram. Fotbalisté ze Lhoty u Příbrami však přichystali pro domácí doslova šok. Jejich remízu na půdě horkého kandidáta na postup nečekal opravdu nikdo. Horymíráci se doslova trápili doma s Novou Vsí a o výhře rozhodla až penalta v závěru zápasu. Remíza Kovohutí byla velkou vzpruhou po psychické stránce pro hráče Horymíra, což dokázali v Pyšelích, kde v rozhodujícím zápase sezony byli daleko lepším mužstvem než domácí celek. Navíc značně posílená rezerva z Milína vyhrála v Teplýšovicích, a tak se SK Horymír po sedmi letech vrátil zpět do I. A třídy.

Poděkování za postup zaslouží i fotbalisté Kovohutí a rezervy Milína, kteří v posledních třech kolech prakticky odepsali Teplýšovice v boji o postup.

Na postupu se podíleli tito fotbalisté: brankáři – Melichar, Vondráček, obránci: Werner, Solnička, Kratochvíl, R. Kareš, Kolář, J. Šindelář, záložníci: T. Macek, Viskup, Lantora, Šimků, Dražan, Klouda, útočníci: Havrlík, Smolař, Petráň, J. Jendruščák, Ježek. Na podzim v mužstvu ještě hráli: Kotrbatý, M. Kareš, Klíma, Karas, R. Vokurka. Trenérem mužstva byl Josef Csaplár, jeho asistentem Petr Kotrbatý, vedoucím mužstva Luděk Bernát a masérem Pazderník.

(pokračování za týden)

JOSEF BACÍK