Určité změny nastaly i v hráčském kádru, z něhož odešli talentovaní fotbalisté do divize: Dan Petráň do Milína a Michal Dražan do Šibřiny. Do Jinec se vrátil útočník Jakub Provazník. Kádr byl doplněn o zkušeného Martina Špinara, který hrával první ligu v Brně a na Marile Příbram a po dlouhodobém zranění hrál třetí ligu v Milíně. Dále přišli Radek Velebil a Jakub Pravda z Marily, Marian Harvan z Bohutína a Petr Netušil z Kovohutí.

Ke značnému omlazení došlo v B mužstvu, kde trenér Mára nahradil letité fotbalisty mladíky z dorostu: Dostálek, Heichel, Maršík, Hrušťák, Haas a Ježek.
Nadále pokračovaly spory ohledně propůjčování hřiště rezervě Marily. K tomuto podal ing. Králíček toto vysvětlení: „Pan Jaroslav Starka jako představitel Marily se obrátil na městský úřad se žádostí, aby hřiště na Spartaku bylo bezúplatně poskytnuto pro tréninky a zápasy B mužstvu Marily. Já jsem byl od městské rady dotázán k vyjádření. K tomuto požadavku musím říci, že jsem se podivil nad nehorázností a drzostí takového požadavku. Osobně si totiž myslím, že zástupci Marily měli nejprve jednat s námi, což se nestalo. Odepsal jsem radě, že požadavek považuji naprosto za nepřijatelný a v dopise jsem vyjádřil i finanční toky, které jdou na Marilu, a které jdou na náš fotbalový klub. Z mé strany i ze strany radních bylo vysvětleno, že požadavky Marily jsou až zavádějící a že požadavek na bezplatné užívání areálu je neakceptovatelný“.

Smutné na všem je, že oba přední činovníci Marily, kteří o tomto požadavku jednali, působili na Spartaku. Starka v žákovských letech a Hadraba jako brankář a poté dlouholetý trenér.

K otevření hrací plochy se hrál exhibiční zápas starých gard Spartak – Sparta Praha.

Spartak: Dostálek (Kovalčík) – Šneberger, Kratochvíl, Mišun, Šejna – Weisheitel, Jar. Mašek, Kotrbatý, Staroba – Bodnár, Pravda. V průběhu zápasu hokejovým způsobem ještě střídali: Fr. Kuba, Ureš, Hotový, Lundák, Panský a V. Kareš. Sparta: Dyk – Vojta, Berger, Vrabec, Caudr – Tintěra, Kabyl, Chovanec, Bartoň – Hašek, Stratil.

Ve vyrovnaném zápase byli úspěšnější zkušenější Sparťané, kteří vyhráli 5:4. Branky: Ivan Hašek 3, Stratil, Kabyl – Mašek 2, Staroba 2.

Hned první podzimní mistrovský zápas, který se hrál v Měchenicích, nevyšel dle představ trenéra Jendruščáka. Spartak prohrál po bázlivém výkonu 1:2 (Jak. Kokštejn). Doma to bylo již veselejší a gólovou nadílku si odvezli ze Spartaku fotbalisté Kralup, kteří prohráli 0:5 (Svoboda 2, Jak. Kokštejn 2, Lédl). Pak jeli hráči do Votic, kde se střetli s Budenínem (později Marila Votice). Utkání skončilo plichtou 2:2. Za domácí dal dvě branky bývalý spartakovský kanonýr Nepivoda a za hosty byli úspěšní Šlehofer a R. Kareš. V dalším kole zvítězili Spartakovci ve Bzové 2:1 (Jak. Kokštejn, Svoboda). Doma se však spartakovským šutérům Svobodovi a Kokštejnovi nedařilo a utkání s vedoucí Libertou Mělník skončilo 0:0. V utkání se již objevil navrátilec Tomáš Macek, který byl uvolněn Marilou na hostování.

Střelci selhali i v Kolči, kde Spartak prohrál 0:3. Střeleckou smůlu protrhl až Jakub Kokštejn, v domácím utkání s Nelahozevsí, což stačilo na těsnou výhru 1:0. V okresním derby si Nový Knín smlsnul na Spartaku a od Kocáby jej vyprovodil potupnou porážkou 5:1(Macek). Doma opět nepřesvědčivý výkon s Mutějovicemi stačil na remízu 1:1 (Špinar). Další plichty se dočkali fotbalisté Spartaku v Loděnicích, kde o půli vedli dvěma góly Svobody 2:0, ale domácí po přestávce přidali a stačili v nastavení vyrovnat.

V 11. kole konečně přišel tříbodový zisk v utkání s Tuchoměřicemi za výhru 3:1 (Svoboda 2, Jak. Kokštejn). Z Jesenice přivezli Spartakovci bezbrankovou remízu a v posledním podzimním zápase doma přesvědčivě porazili Slavoj Kladno 5:1 (Svoboda 3, Lantora a Jak. Kokštejn). Po podzimu skončil Spartak na 6. místě se ziskem 20 bodů. Na vedoucí Mělník ztrácel 14 bodů a na Bzovou osm. To se nelíbilo vedení klubu, a tak se opět měnil trenér.

Zimní přípravu v roce 2004 již vedl Miroslav Zúbek. Ten se stal za posledních pět let již osmým trenérem A mužstva Spartaku. Zakopaný pes však nevězí v trenérech, ale ve špatné přestupové politice. Když už se nějaký kvalitní hráč na Spartaku objeví, nedaří se jej déle udržet, viz: Viskup, Javorek, Staroba, Nepivoda, Gregor, Štván apod. Toto však neplatilo v případě Honzy Bergera. Jeho angažování se Spartaku naopak povedlo, a tak se v mužstvu objevili dokonce dva bývalí prvoligoví hráči – Špinar a Berger. Ale ani jejich účast v základní sestavě nezajistila domácí výhru nad Měchenicemi. Utkání bylo kvůli nezpůsobilému terénu odehráno na umělé trávě na Litavce a skončilo 0:0. Pro oživení uvádím sestavu: Bohuněk – Lantora, Berger, Smejkal, Havrlík – Benák (65. Velebil), Macek, Špinar, Jan Kokštejn – Jak. Kokštejn, Svoboda.

Na půdě posledního celku v Kralupech se střelci již vyřádili a zajistili pětigólovou výhru. Branky vstřelili: Špinar 2, Svoboda, Jak. Kokštejn, R. Kareš. Doma vyhráli s Budenínem 2:0 (Špinar, Havrlík) a rázem se vyhoupli na třetí místo. Zaváhání přišlo v dalším domácím zápase. Spartak si neporadil s druhým celkem tabulky Bzovou, když prohrál 0:1. Další postupový celek Mělník ukázal hostům, jak se hraje fotbal a vyprovodil je výpraskem 5:0. V dalším kole si hráči spravili chuť na Kolči a 5:0 tentokrát vyhráli (Svoboda 2, Jak. Kokštejn, Velebil, Benák).

V Nelahozevsi zahodili hráči několik šancí a prohráli 1:2 (Špinar). V 21. kole hostil Spartak fotbalisty Nového Knína a vyhrál 2:1 (Svoboda, Havrlík). Pro další prohru venku si hráči dojeli do Mutějovic – 1:2 (Svoboda). S Loděnicemi si poradili doma 2:1 (Svoboda, Havrlík), ale v Tuchoměřicích opět nezabrali a prohráli 1:2 (Svoboda). Doma s Jesenicí zajistil výhru 2:0 dvěma góly Havrlík.

Poslední zápas soutěžního ročníku sehráli Spartakovci na hřišti sestupujícího Slavoje Kladno a vyhráli 3:0 (Bodnár, Havrlík, Blahovec). Tím si zajistili páté místo, takže si proti podzimu o jednu příčku polepšili.

(pokračování za týden)

JOSEF BACÍK