Spartak Příbram - Úvaly 1:1 (0:0)

Fanoušci Spartaku si budou muset zvyknout, že rozhodující okamžiky zápasu přicházejí až v samotném závěru. V úvodním poločase toho totiž moc fotbalového neviděli a opět jen smutně přihlíželi o něco aktivnějším hostům, které režíroval Němec s Matějkou ve středu pole. Vyložené gólové situace však nebyly k vidění ani na jedné straně. Za zmínku stojí jen střelecké pokusy Nováka a Matějky z uctivé vzdálenosti, se kterými si Novák skvěle poradil. Kamnáři čtyřicetiletého brankáře Havla přímo neohrozili. Chlasták a Dražan mířili nad a Hulešova hlavička skončila hodně vedle jeho branky.

Po změně stran začíná tradičně lépe Spartak. Daleko častěji zaměstnával úvalskou obranu, ale všechny jeho akce skončily daleko před Havlem. V 54. minutě se po přímém kopu Chlastáka dostal míč do skrumáže na malém vápně, ale Gregořica ho nepropasíroval do sítě a ke všemu asistent rozhodčího odmával ofsajd.

Domácí zapomínali na zadní vrátka a Mora měl na pravé straně absolutní volnost. Svoje zakončení však poslal přímo do náruče Nováka. Deset minut před koncem Chlasták uvolnil kolmicí Bozděcha, který tísněn křižujícím Korbelářem střílel přesně, ale slabě.

V 85. minutě se všichni přesvědčili, že stále platí pravidlo „nedáš, dostaneš“. Po výkopu Nováka, nejsilnější zbrani Spartaku na podzim, se řítil Bozděch sám na vybíhajícího Havla. Bohužel místo přehození zvolil razantní střelu, kterou brankář vyrazil. O minutu později z protiútoku si narazil Matějka míč s Havlíčkem a svoje sólo zakončil bombou k bližší tyči, hosté vedli.

Ze smutku probudila kamnáře až předposlední minuta nastaveného času. Centr Dražana si na hranici velkého čtverce poslal hlavou do vlastní branky Zikmund, který si nevšiml vybíhajícího Havla - 1:1.

Kromě úvodního zápasu rozhodovalo o konečném výsledku vždy až nastavení. Konečně se štěstí přiklonilo na stranu Spartaku a s Úvaly vyválčil zaslouženou remízu.

SK Spartak: Novák – Havrlík, Huleš, Steinbauer, Šutek – Houdek (79. Králíček), Smejkal, Chlasták, Dražan – Gregořica (71. Černý), Bozděch. Trenér Jan Jendruščák.

SK Úvaly: Havel – V. Novák, Korbelář, Zikmund, Hartman (80. F. Novák) – Mora, Bielik (77. Kokeš), Němec, Matějka (90. Vojtěch), Špringl – Pavlíček. Trenér Ivan Čabala.

Branky: vlastní Zikmund (90.+2) – Matějka (86.). Rozhodčí: Mikeš - Novotný, Jansa. ŽK: Steinbauer, Huleš, Houdek – Mora, Hartman. Diváci: 125.

Příští zápas hraje SK SPARTAK na půdě Sokola Libiš v sobotu 5. září 2008 od 10.15 hodin.