Sp. Příbram - FC Graffin Vlašim B 2:0 (1:0)

Úvod utkání se odehrával pouze mezi šestnáctkami. Přítomní diváci tak mohli vidět jen ofsajdové pasti domácích, do které se nejvíce nachytal útočný hrot Vlašimi Kacafírek, a sérii rohů.

Změnu přinesla 26. minuta. Po rohovém kopu Dražana se ve skrumáži na malém vápně nejlépe zorientoval sedmnáctiletý Matějka a poprvé rozvlnil síť za Jíchou.

Obdržená branka favorizované hosty probudila. Po půlhodině mohl srovnat Kacafírek, který běžel zcela sám na Solnaře. Příbramský brankář však jeho pokus zneškodnil a stejně tak i po několika minutách vyloženou příležitost stejného hráče po rozehraném přímém kopu.

Závěr poločasu patřil Spartaku. Pohlednou kombinaci předvedla trojice Mašek – Dostálek – Dražan, která skončila bombou posledně jmenovaného a rohovým kopem.

V poslední minutě první půle si mohl stadion zakřičet podruhé. Po průniku aktivního Dražana vyrazil Jícha jeho střelu konečky prstů k Dostálkovi, ale domácí útočník nedokázal míč dopravit do opuštěné branky.

Po přestávce pokračovali kamnáři v nastolené cestě za vítězstvím. Ve 49. minutě trefil z přímého kopu Dražan horní růžek Jíchovy svatyně, ale Jícha míč vytěsnil na břevno.

Další rychlou akci Dražana prodloužil Dostálek a Mašek ze strany zakončil do Jíchy.

Hosté se dostali do šance jen po nedorozumnění obránců, ale Solnař vše před Veselým vyřešil.

V 71. minutě se podruhé měnilo skóre. Houdek vybojoval ve středu hřiště míč pro střídajícího Králíčka. Ten viděl rozběhnutého Dražana, který se přehnal kolem obránců, položil si vybíhajícího Jíchu a s přehledem uklidil míč do sítě – 2:0.

Vlašim rezignovala a v závěru mohla ještě odjet s vyšším přídělem. Velké příležitosti nedokázali proměnit Králíček a poté ani hlavou Smejkal.

Branky: 26. Matějka, 71. Dražan. ŽK: Lantora, Smejkal, Žáček – Petrů, J. Pohorský. Rozhodčí: Novotný. Diváci: 100.

Sp. Příbram: R. Solnař – Lantora, Havrlík, Houdek, Kareš – Matějka (69. Králíček), Smejkal, Žáček, Mašek – Dostálek (89. Skotnica), Dražan (90. Zykán). Trenér Josef Bláha a Vítek Kratochvíl.