Fotbalová Gambrinus liga má za sebou devět kol. Jaká je situace v 1.FK Příbram jsme se zeptali prezidenta klubu Jaroslava Starky.

Jak hodnotíte současnou situaci klubu po utkání se Slováckem?
Samozřejmě, že situace, do které jsme se dostali, nás moc netěší. Nicméně věřím, že mužstvo se probere a začne dávat góly, které nám tak moc chybí a naváže lepšími výkony na lepší výsledky. V každém utkání máme spoustu šancí a jejich neproměňování nás sráží. Nyní jedeme do Plzně, kde je utkání v TV. Drtivá většina hráčů by si měla uvědomit, že se není čeho bát a v Plzni není co ztratit. Samozřejmě k úspěchu musí být náš výkon lepší, než v utkáních na Bohemce a doma se Slováckem.

Jak je na tom klub po finanční stránce?
Po finanční stránce jsme rádi, že přežíváme. To asi není žádné tajemství. Má to tak velká většina klubů v lize a my nejsme žádná výjimka. Financování řešíme takřka za pochodu a není to jednoduché.

Jednáte s nějakým generálním partnerem?
Pravdou je, že jednáme neustále z řadou partnerů. Toho generálního partnera zatím marně hledáme. Možná se nám blýská na lepší časy, ale čeká nás mnoho velmi těžkých jednání a moc by nám pomohly dobré výsledky. Řadu jednání vede náš marketingový ředitel Petr Větrovský, je to pro něho taková malá velká výzva sehnat do klubu generálního partnera. Myslím, že dílčí výsledky má velmi dobré a věřím, že se nám podaří společnými silami ho sehnat.

V pátek začne trénovat s družstvem 1.FK Příbram sedmiletý Pepa z dětského domova, který byl vybrán v rámci projektu „Šance pro každého“. Jak moc vás to těší? Víte, že váš klub je asi jediný v republice v podobných aktivitách?
Tak určitě je to chvályhodné rozhodnutí lidí okolo fotbalu. Když má někdo, kdo má talent a je z dětského domova, tak bych to malému Pepovi hrozně přál, aby se ten jeho život změnil a prosadil se. Budeme ho určitě sledovat a vy budete informováni.

Blíží se volby. Půjdete volit?
Samozřejmě. Volby jsou proto, aby lidé využili možnost dostat do vedení města kandidáty, kterým věří.

Vy už pamatujete spoustu starostů i zastupitelů. Na koho vzpomínáte nejraději či nejčastěji?
V městě žiji od malička. Pamatuji si vše. Ale spíše vzpomínám na věci, které se podařily. Myslím si, že vedení radnice mělo svou kvalitu i za vedení starosty Vacka. Svou nespornou kvalitu mělo vedení i za starosty Ing. Fuksy a samozřejmě, když se dnes podívám na město, jak vypadá, jak se tady staví, jak se zkrášluje z venku i zevnitř, tak musím říct, že vedení radnice pod panem starostou MVDr. Josefem Řihákem udělalo kus práce.

Podle toho, co říkáte, to vypadá, že vám současné vedení radnice vyhovuje. Je to tak?
Nebudu říkat, jestli ano nebo ne. Hodnotím lidi za provedenou práci a když se dnes projdu rekonstruovanými ulicemi nebo Oborou, či projedu okolo nového nádraží, tak musím říct: „klobouk dolů, udělali tady dost práce“. Samozřejmě, že se najdou lidé, kterým se pořád něco nelíbí. Já musím říct, že ty projekty, které mám možnost vidět, jsou nádherné. Vedení radnice se snaží město občanům zkrášlovat a pořád něco budovat, a to si myslím, že radnice plní správně. A za to je já, jako občan tohoto města, musím pochválit.

Z vašich odpovědí vyplývá, že jste spíš pro velkou koalici na radnici?
Samozřejmě mi situace není lhostejná, a když to funguje a takové projekty se dotáhnou do konce, tak si myslím, že je to asi v pořádku.