Tochovice – Mníšek
3:1 (3:0)

V úvodních minutách vládly na obou stranách nepřesnosti, a to především v defenzivě. Tochovičtí se snažili hrát ze zabezpečené obrany na rychlé brejky, hosté zvolili naopak fyzicky náročnou taktiku napadání rozehrávky soupeře i hluboko na jeho půli.

Na první branku utkání se nečekalo dlouho a k radosti domácích hráčů i příznivců skóroval tochovický J. Ivaník, když vystihl nepřesnou „malou domů“, otočil se s míčem kolem brankáře a nekompromisně prolomil letošní střeleckou nemohoucnost Tochovic na domácím hřišti, což glosoval i trenér Pružina: „Byli jsme snad jediný tým ve střední Evropě, který nedal letos v domácím prostředí ani jednu branku“.

Hosté z Mníšku ihned zvýšili úsilí při napadání a úspěch se málem dostavil, když po Suchopárově chybě v rozehrávce odrazil Havrlík balon ve skluzu o vlastní tyč na roh. Místo vyrovnání nakonec přišlo zvýšení. Valta zakroutil roh až na zadní tyč, kde vládl opět J. Ivaník - 2:0.

Přišla i další velká šance domácích, kdy po Valtově kolmici mířil sám na branku Zákoucký, ale jeho ostrá střela trefila pouze brankáře.

Ani 2 góly v síti soupeře však Tochovicím nestačily. J. Ivaník dovedl míč až do vápna, chvilku počkal a pak centrem vyzval za všemi obránci číhajícího Černého, který si míč zpracoval a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:0.

Do druhé půle nastoupily Tochovice se stejnou taktikou, Mníšek se naopak rozhodl vysunout svého kapitána Talůžka na hrot útoku a tomu uzpůsobil svou hru. Celkový obraz to ale nijak neovlivnilo. Tochovice pečlivě bránily a vyrážely k brejkům, které se již ale nedařilo proměnit. K Zákouckému z prvního poločasu se přidali i Solnička a Valta, kteří svou situaci tváří v tvář hostujícímu gólmanovi také v branku neproměnili, a tak udeřilo na druhé straně.

Po lajně unikl hostující záložník, jeho centr přelétl jak domácího Blážu, tak i do té doby neprůstřelného Šimůnka a hostující Znamenáček hlavou umístil míč pod břevno tochovické branky – 3:1.

Mníšek si vytvořil ještě dvě slibné příležitosti, když se do zakončení dostal po standardních situacích Talůžek, ale branku netrefil. Na druhé straně se neujaly slabé střely Černého či šance Žáčka s Jiránkem.

Utkání tak skončilo výhrou domácích, a ti tak dále hájí místo, zaručující příslušnost ke krajskému fotbalu i pro další sezonu.

Vsobotuhrají Tochovice vŽebráku.

Tochovice: Šimůnek – Havrlík – Suchopár, Bláža, Mašek – Zákoucký, P. Ivaník, Valta, Solnička – Černý, J. Ivaník. Střídali: M. Žáček, Jiránek, Kutil.